Ogłoszenia duszpasterskie 2020-05-31

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 31.05.2020 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Kościół, kończy się czas wielkanocnej spowiedzi św. i komunii św. 

  2. Jutro w poniedziałek Drugi Dzień Zielonych Świąt. Msze św. w naszej parafii  o godz. 7:30 i 18:00. 

  3. Jutro rozpoczynamy czerwiec, poświęcony czci Serca Jezusa. Pozwólmy w czerwcu, aby nasze serca biły na nowo, zgodnie z rytmem Serca Jezusa. Zatrzymaj się, spójrz i powróć, aby nasze serce, odnowiło miłość do Boga i bliźnich. Codziennie nabożeństwo do Serca Jezusa o godz. 18:30. Bardzo gorąco zapraszamy wiernych do udziału w modlitwie.

  4. Każda Msza św. jest owocna, kiedy wierni angażują się w uważne słuchanie Słowa Bożego, ochoczym sercem odpowiadają na wezwania kapłana i chętnie z przyjemnością włączają się w piękne śpiewanie na chwałę Bożą. Łatwo jest narzekać, że ktoś źle zagrał, czy zaśpiewał, o tyle trudniej jest przekonać samego siebie, że mój śpiew i udział aktywny w liturgii jest warunkiem autentycznego przeżycia spotkania w kościele z Bogiem i bliźnimi. Pamiętamy, że kto śpiewa ten się podwójnie modli.

  5. Aktualnie w kościele nie ma ograniczenia liczby wiernych. Zachowujemy 2 metrowy dystans i jesteśmy w maseczkach.

  6. Nad drzwiami dzwonnicy został wymalowany obraz Matki Bożej z Fatimy w koronie konturu Polski. Obraz wykonał artysta malarz p. Jacek Depta. Została też odnowiona figura Niepokalanego Serca Maryi.  Wszystkim parafianom za składane ofiary na konto parafialne i na tacę  upiększenie naszego kościoła i otoczenia z głębi serca dziękujemy .Bóg zapałać

  7. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć we Mszy Św., będzie mógł wziąć w niej udział online - transmisja o godz. 12:00 na naszym profilu na Facebooku.

Grafika: Przemysław Kowalski