Ogłoszenia duszpasterskie 2019-05-12

IV Niedziela Wielkanocna, 12.05.2019 r.

 1. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza czas modlitwy o dobre święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci z kl. III przystąpiły do I Komunii św. Z całego serca dziękujemy pani katechetce Annie Urbaniak, za wielki wkład pracy i trudu w tak dobre, dogłębne i piękne przygotowanie dzieci do tej podniosłej uroczystości. Gratulacje składamy dzieciom, rodzicom, rodzicom chrzestnym, katechetom, nauczycielom i wychowawcom.  Z dziećmi i rodzinami spotkamy się na nabożeństwie maryjnym o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy

 3. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy wspólnotę Klubu Seniora, jej członków i sympatyków, na wspólne spotkanie.  

 4. W środę od godz. 18:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.

 5. Również w środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się Krąg Biblijny, na który serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem znajomości Pisma świetego.

 6. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci od 06 – 19 lipca w Zwardoniu w pięknym ośrodku  wypoczynkowym  „U Wilczka”. Wiele atrakcji turystycznych, dojazd, pełne wyżywienie. Odpowiedzialna i doświadczona kadra wychowawców. Planowane wycieczki. Zapisy w kancelarii i w Ognisku. Serdecznie zapraszamy.  

 7. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na autokarową pielgrzymkę 22 czerwca (sobota) „Szlakiem Śląskich Sanktuariów” do Turzy Śląskiej, do Rudy k/Raciborza i Bujakowa. Koszt z obiadem 120 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Szczegółowy program na plakatach.

 8. 17 maja (piątek) od godz. 13:00 w Przychodni Lekarskiej przy ul. Pużaka 5 odbędą się badania USG Doppler przepływów kończyn, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i echa serca. Koszt badania 55 zł. Zgłoszenia telefonicznie do przychodni. 

 9. Na ławeczkach znajduje się prasa katolicka. Polecamy tygodnik „Niedziela” i „Rycerz Niepokalanej". 

 10. Parafia Świętego Wojciecha w naszym dekanacie przeżywa jubileusz 50-lecia powstania. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza na Uroczystości Jubileuszowe 20 maja z udziałem Telewizji TRWAM i Radia Maryja. W programie od godz. 16:30 spotkanie Przyjaciół. O godz. 17:30 program słowno-muzyczny. O godz. 18:20 Uroczysta Msza św. dziękczynna. 

 11. Nasz parafia tradycyjnie organizuje Festyn Dobroczynny pod patronatem Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej i młodzieży oazowej, który w tym roku odbędzie się 16 czerwca. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Szczególnie prosimy o pomoc tych parafian, którzy prowadzą firmy. Uzyskany dochód z festynu będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na kolonie w czasie wakacji. Kto może, niech kupi los u ministrantów przed kościołem. Z jedynie 5 zł możesz wygrać: 1)- piękną motorynkę - skuterek, 2) - wózek dziecięcy – prorodzinna nagroda, 3)- przelot samolotem nad miastem i inne atrakcyjne nagrody. Biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel, wypoczynek dzieci i młodzieży. 

 12. W przyszłą niedzielę III miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na malowanie kopuły naszej świątyni. Drogim parafianom za składane ofiary na naszą piękną świątynię na jej upiększanie z głębi serca i jak najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.