Ogłoszenia duszpasterskie 2018-12-23

IV Niedziela Adwentu, 23.12.2018 r.

  1. W poniedziałek  Wigilia Bożego Narodzenia. Dzień wyjątkowy i podniosły. W naszych katolickich domach Wigilia  zgodnie z tradycją ma charakter postny, niech rozpocznie się wspólną modlitwą całej rodziny. Ojciec rodziny niech przeczyta z Pisma  św. fragment o Narodzeniu Pana Jezusa. Łamiąc się opłatkiem pamiętajmy o życzliwości i dobroci, wdzięczności i braterskim przebaczeniu. Zakończmy wieczerzę wspólnym śpiewem kolęd i udziałem w Pasterce, którą odprawi Ks. Bp. Antoni Długosz.  

  2. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego, piękne, radosne i rodzinne Święta. A w środę Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia- Święto Świętego Szczepana.  Porządek Mszy św. niedzielny bez Mszy św. o godz. 15:00. 

  3. Na ławeczkach są małe świece Caritas na stół wigilijny. Zakup świecy jest darem serca i wyrazem solidarności z rodzinami najuboższymi.  W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na wieczerzę wigilijną. Do biednych rodzin jest przygotowany koszy pod chórem można składać dary dla potrzebujących.

  4. Polecamy wiernym prasę katolicką szczególnie nasz katolicki tygodnik „Niedziela”. Jest w nim wiele pięknych, mądrych i ubogacających artykułów dla dzieci, młodzieży i starszych. Zachęcamy do przeczytania artykułów pt: ’’Tajemnica Bożego Narodzenia”, czy tekst pt: „Chrześcijańskie korzenie wzmacniają Europę”. Do „Niedzieli jest dołączony piękny kalendarz ścienny z papieżem Franciszkiem. Jest też płyta z kolędami Ryszarda Rynkowskiego. „Niedziela” kosztuje 10 zł. Zapraszamy wszystkich parafian do odwiedzenia naszej strony internetowej pod adresem swmaksymilian.pl. Znajdziecie na niej aktualne informacje z  parafii.  Zachęcamy również do współtworzenia treści strony parafialnej przez przesyłanie zdjęć i innych materiałów, które dokumentują życie naszej wspólnoty. Więcej informacji na stronie swmaksymilian.pl. 

  5.  Od czwartku rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. I Tak w czwartek  odwiedzimy mieszkańców ul Starzyńskiego 13 i 15, w piątek  Starzyńskiego 17 i 19,  a w sobotę ul. Grota Roweckiego. Kolędę rozpoczynamy od godz. 15:00 a sobotę od godz. 10:00. Cały rozkład kolędy jest wydrukowany w biuletynie "Domowy Kościół", na drzwiach i w gablocie, a także na stronie internetowej (poniżej).  

  6. Wszystkim parafianom, darczyńcom i ofiarodawcom mówimy - Bóg wielki zapłać.

Plan kolędy duszpasterskiej 2018/2019

27 XII   cz.     - ul. Starzyńskiego 13 i 15

28 XII   pt.     - ul. Starzyńskiego 17  i 19

29 XII   so.     - ul. Grota Roweckiego

02   I     sr.      - ul. Starzyńskiego 1 i 2

03   I     cz.     - ul. Starzyńskiego 4 i 5

04   I     pt.      - ul. Starzyńskiego 8

05   I     so.     - ul. Andersa (cała)

07   I     pn.    - ul. Starzyńskiego7 i Fieldorfa „Nila” 1 i 3, 5 i 7, 9 i 11

08   I     wt.     - ul. Fieldorfa „Nila” 15 i 17, 13 i Sosabowskiego 13

09   I     śr.      - ul. Witosa 1 ( cała) 

10   I     cz.     - ul. Witosa 2 i 4  

11   I     pt.     - ul.  Witosa 3 i 5, Sosabowskiego 15 i 17

12   I      sob.    - ul.  ul. Sojczyńskiego, Metlera, Piaseckiego, Weigla, Wójcickiego, Martusewicz, (pierwszy ks.), ul.– Geodetów, Kameli, Kochmańskiego, ( drugi ks.), ul. Hausbrandta, Banacha, Gomoliszewskiego (trzeci ks.)

14   I      pn.     - ul.  Witosa 8 Kosmowskiej 4,  7 i 9

15   I      wt.      - ul. Kosmowskiej 3 i 6

16   I      śr.      - ul. Sosabowskiego  3 i 9

17   I      cz.      - ul. Sosabowskiego1 i 5

18   I      pt.      – ul. Jankowskiego  i Kosmowskiej 11 i Kaczmarskiego 1

19   I      sob.    - ul. Kaczmarskiego 3 i 5, Sosabowskiego 7  + poprawki