Ogłoszenia duszpasterskie 2018-12-16

III Niedziela Adwentu, 16.12.2018 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Czas najświętszy dla rodziców, dzieci, młodzieży i starszych. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy wiernych do skorzystania z tego świętego i wielkiego daru łaski Bożej. Rekolekcje św. mają nas umocnić na duchu w naszym niełatwym życiu. Podczas rekolekcji zawierzmy siebie i naszych najbliższych dobremu Bogu. Pomóżmy sobie wzajemnie, abyśmy wszyscy przez udział w rekolekcjach  i spowiedź św. przygotowali się jak najgodniej na  Święta Bożego Narodzenia. Rekolekcje prowadzi ks. prof. Marcin Suchanek z Bielska Białej, którego ogarniamy modlitwą. Przy wyjściu z kościoła na ławeczkach jest wyłożony biuletyn „Domowy Kościół” z zaproszeniem i ze szczegółowym programem na całe rekolekcje adwentowe. W biuletynie jest też podany całkowity rozkład kolędy. Prosimy biuletyn zabrać do każdego domu. Na ławeczkach przy wyjściu z kościoła jest rozłożona prasa katolicka. Niech studium dobrych i wartościowych artykułów ubogaci nas duchowo w czasie rekolekcji. Kliknij, aby zobaczyć: PEŁNY PROGRAM REKOLEKCJI.

  2. W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny. W parafii rozprowadzamy świece „Caritas” na stół wigilijny, jako dar serca dla ubogich. Małe świece są po 6 zł. Duże świece są w zakrystii po 12 zł. Po chórem do kosza można składać żywność dla rodzin w potrzebie. A na sali katechetycznej trwa Kiermasz Świętego Maksymiliana. Na kiermaszu można nabyć: dobrą książkę na prezent gwiazdkowy, kartki świąteczne z motywem religijnym, sianko na stół wigilijny dla zachowania pięknej polskiej tradycji przypominającej, że Pan Jezus urodził się na sianku. Serdecznie zapraszamy wiernych na kiermasz. 

  3. W środę od godz. 17:30 można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.

  4. W naszej świątyni przez cały rok prowadzimy prace podnoszące walor artystyczny kościoła. Dzisiaj jest III miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę w grudniu będą przeznaczone na ogrzewanie świątyni. Wszystkim rodzinom, które pomagają przy upiększaniu naszej nowej świątyni ofiarą, modlitwa i pracą z głębi serca dziękujemy i mówimy.  Bóg wielki zapłać.