Ogłoszenia duszpasterskie 2018-12-02

I Niedziela Adwentu, 02.12.2018 r.

  1. Rozpoczęliśmy ADWENT. Na każde narodzenie trzeba czekać i umieć się na nie przygotować. I dlatego jest Adwent, czyli czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa - Zbawiciela Świata. Świat robi wszystko, żeby wyrzucić nam z pamięci, zwyczajów i naszej wrażliwości na czas adwentowy. Nie przegapmy więc Adwentu bo możemy przegapić narodziny Boga. Codziennie roraty o godz. 18:00 dla dzieci z rodzicami.  Dzieci będą otrzymywały na roratach pobożne obrazki, z których utworzą plakat i hasło. Również dzieci będą losowały figurkę z Panem Jezusem. Nadto będą losowały słodycze, które w koszyczku pod chórem będą darem od rodziców , dziadków czy starszych. Prosimy o słodkie dary dla dzieci.   Na koniec Adwentu dzieci wytrwałe otrzymają nagrody. Ogłaszamy też konkurs z nagrodami na najpiękniejszy lampion. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w roratach.  

  2. Trwa Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się codziennie po Mszy św. wieczornej. W sobotę w dniu Uroczystym Niepok. Poczęcia NMP. - Msze św. o godz. 8:00, 12:00 i 18:00. Jest to również patronalne święto Rycerzy Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy.

  3. W poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 będzie w intencji Akcji Katolickiej. Po modlitwie wspólne spotkanie na sali i wykład ks. prof. Mariana Szczerby. Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków na wspólną modlitwę i braterskie spotkanie. 

  4. W środę od godz. 17:30 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. A zainteresowanych pogłębieniem Pisma Św. zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Krąg Biblijny. 

  5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od 16:00. 

  6. Polecamy wiernym prasę katolicką : „Niedzielę”, „Rycerza Niepokalanej”, „Nasza Rodzina”. 

  7. Zbliża się św. Mikołaj, radosny dzień dla dzieci. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej i Rycerstwa Niepokalanej zbierają datki na paczki od św. Mikołaja dla dzieci. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcą za dar z serca. Święty Mikołaj przyjedzie do dzieci w czwartek o godz. 16:30. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie na sali na plebani. 

  8. Dzisiaj w naszej parafii gościmy wspólnotę Oazy Rodzin, którzy dają świadectwo wiary i życia w tej ważnej w Kościele wspólnoty. Zainteresowanych przynależnością do Oazy Rodzin prosimy o kontakt z naszymi gośćmi. Rodzinom za wsparcie, modlitwę i pomoc przy upiększaniu naszego kościoła wyrażamy wdzięczność. Bóg zapłać.