Ogłoszenia duszpasterskie 2018-11-25

Uroczystość Chrystusa Króla, 25.11.2018 r.

  1. Równo dwa lata temu, we wszystkich świątyniach w kraju dokonaliśmy uroczystego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Akt ten jest uznaniem Chrystusa i Jego panowania nad całym światem i poddaniem się Jego prawu. Uroczystość Chrystusa Króla jest też  patronalnym Świętem Akcji Katolickiej i dlatego upraszamy obfitość łask Bożych dla bożej działalności Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.

  2. W poniedziałek o godz. 19:00 będzie spotkanie dla wszystkich członków i sympatyków Klubu Seniora. Serdecznie zapraszamy.

  3. Od czwartku przez osiem dni po każdej wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać modlitwy nowennowe przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zapraszamy Rycerzy Niepokalanej i wszystkich wiernych.

  4. W przyszłą niedzielę dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej po Mszy św. o godz. 15:00 będzie krótkie spotkanie z kapłanem.

  5. Nasza Parafia przystąpiła do ogólnopolskiej akcji wynagradzającej za grzechy dla ratowania swojej duszy. Matka Boża w Fatimie powiedziała: „Jeżeli uczynicie to co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”. Zrób to o co prosiła Maryja i zacznij wynagradzać za bluźnierstwa, zniewagi oraz inne grzechy raniące Jej Niepokalane Serce. W sobotę I miesiąca Msza św. poranna o godz. 7:30 będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzech, zniewagi i zgorszenia. A po Mszy św. modlitwy wynagradzające. Serdecznie zachęcamy wiernych do tej ważnej modlitwy. Na ławeczkach są rozłożone obrazki przypominające o tym wydarzeniu. Można je zabrać ze sobą. Wieczorna Msza św. o godz. 18:00 będzie w intencji Żywego Róża.

  6. Polecamy parafianom katolickie czasopisma:  tygodnik „Niedziela”, „Rycerza Niepokalanej”, „W naszej rodzinie”. Bardzo wiele ciekawych tekstów podnoszących wartości duchowe.

  7. Jak co roku pragniemy dzieciom z rodzin ubogich zorganizować spotkanie ze św. Mikołajem. Na ten cel w przyszłą niedzielę Akcja katolicka będzie zbierać datki do puszek przed kościołem.

  8. Wszystkim drogim rodzinom za składane ofiary na nasz kościół wyrażamy gorące podziękowanie. Bóg zapłać.