Ogłoszenia duszpasterskie 2018-11-18

XXXIII Niedziela Zwykła, 18.11.2018 r.

  1. W czwartek przypada w liturgii wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki i śpiewu. Modlimy się w intencji o błogosławieństwo dla pana Jana organisty, dla chóru „Dwie Korony” pod dyrekcja pani prof.  Marii Kloś  i dla scholki dziecięcej.

  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Na jasnej Górze od godz. 16:30 rozpocznie się Forum Akcji Katolickie. Msza św., wykłady tematyczne, dzielenie się świadectwami. Zapraszamy członków AK

  3. W środę od godz. 18:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. 

  4. Do czwartku włącznie zbieramy zużyty sprzęt RTV i AGD. Sprzęt składujemy przy plebani. Dochód przeznaczamy na pomoc misjonarzom i misjonarką z Afryki.

  5. W piątek Mszą św. o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl VII. Serdecznie prosimy rodziców o zadbanie obecności młodzieży na spotkaniu.

  6. Polecamy prasę katolicka „Niedziela” artykuł pt: Pod biało-czerwonym sztandarem, „Rycerz Niepokalanej”.

  7. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej, która ubogaca życie naszej parafii przez dzieła modlitewne, charytatywne, zaangażowanie w liturgii i dzieła społeczne jest bardzo oddanym naszej parafii Stowarzyszeniem. Dzisiaj u Rycerzy Niepokalanej można będzie nabyć kieszonkowy kalendarzyk i modlitewnik, bardzo praktyczny i przydatny. Można otrzymać cudowny medalik, który jest pomocą, a często ratunkiem w sytuacjach trudnych, beznadziejnych. Noszenie medalika przynosi wiele łask i pomaga w przeciwnościach. Do puszek u Rycerzy można złożyć ofiarę jako dar dalszą na działalność Rycerstwa Niepokalanej. Prosimy o dar z serca, a Rycerze zobowiązują się do wytrwałej modlitwy za darczyńców.

  8. Dzisiaj III niedziela miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę i ofiary składane przy przyjmowaniu opłatków będą przekazane na potrzeby naszej świątyni. Wszystkich parafian ofiarodawców wspierających upiększanie naszego kościoła polecamy w modlitwie Bogu i z serca dziękujemy. Bóg zapłać.

    .