Ogłoszenia duszpasterskie 2018-10-28

XXX Niedziela Zwykła, 28.10.2018 r.

 1. Dzisiaj wspominamy 16. rocznicę konsekracji naszego kościoła. Modlimy się za całą parafię i wszystkich dobrodziejów świątyni o szczególne łaski od Boga dla naszej wspólnoty. Dzisiaj też jest dzień modlitw za prześladowanych chrześcijan szczególnie w Pakistanie.

 2. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. W duchu pamięci, wdzięczności,  miłości i modlitwy polecajmy Miłosierdziu Bożemu tych, którym zawdzięczamy dar życia, miłości, wiary i wychowania. Jako ludzie wierzący pamiętajmy o pełnym uczestnictwie we Mszy św. w intencji naszych drogich zmarłych. Nasza obecność na cmentarzu niech ma charakter religijny i modlitewny, a nie tylko zewnętrzny płytki, obyczajowy. Wierni mogą zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar dla duszy w czyśćcu cierpiącej. By zyskać odpust zupełny należy:
  a) Być po spowiedzi św.
  b) Uczestniczyć we Mszy św.
  c) Przyjąć Komunię św.
  d) Pomodlić się na intencję Ojca św.
  Ze względu na godność i świętość miejsca na cmentarz nie wprowadzamy psów, innych zwierząt i nie palimy papierosów.
  W naszej parafii Msze św. będą  jak w każdą niedzielę, ale bez Mszy św. o godz. 15:00. 
  W zakrystii przyjmujemy na wypominki za zmarłych z naszych rodzin.

 3. W piątek 2 listopada, Dzień Zaduszny, modlimy się za wszystkich zmarłych – naszych bliskich z rodziny, sąsiadów, przyjaciół, pedagogów, kapłanów. W modlitwie pamiętamy o naszych braciach i  siostrach czekających w „przedsionku nieba” – w czyśćcu na wejście do domu Ojca Niebieskiego. Polecamy ich w modlitwach miłosiernemu Stwórcy. Mocno wierzymy, że spotkamy się z nimi w wieczności. Swoją wiarę opieramy na fakcie zmartwychwstania naszego Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Od piątku przez osiem dni – oktawę, różaniec św. z wypominkami pół godz. przed  Eucharystią, a potem Msza św. za zmarłych. Serdecznie zapraszamy wiernych do modlitwy.

 4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od 16:00. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wieczorna w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

 5. Na ławeczkach jest wyłożona prasa katolicka prosimy o zainteresowanie się mądrymi i szlachetnymi tytułami i treściami. Polecamy tygodnik „Niedziela”, Rycerza Niepokalanej, Naszą Rodzinę.

 6. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze rozpoczną się uroczystości związane z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości pod hasłem „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”. Bardzo bogaty program. Szczegóły na plakatach.

 7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch od 25 kwietnia do 05 maja 2019 r. W programie pielgrzymki Loreto,  sanktuarium św. Gabriela w Gran Sasso. San Giovani Rotondo z Ojcem Pio, sanktuarium Św. Michała Archanioła. Całodzienna wycieczka statkiem wybrzeżem włoskiego Costiera Amalfitana. Dalej Pompeje i Neapol z nawiedzeniem grobu Ojca Dolindo i bazyliki różańcowej pompejańskiej. Potem Rzym , Casia ze św. Ritą i Asyż ze św. Franciszkiem. Bardzo bogaty i urozmaicony program. Serdecznie zapraszamy parafian. Wszystkie szczegóły na afiszach informacyjnych. Mamy ograniczona ilość miejsc. Kto wcześniej się zapisze ma pierwszeństwo. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 8. Dzisiaj  kończymy Tydzień Misyjny. To był szczególny czas powszechnej troski o misjonarzy. Każdy misjonarz jest wielkim ambasadorem naszej ojczyzny. Misjonarze mają bardzo często bardzo trudne warunki bytowe. Jak pomóc misjonarzom: - modlitwa w intencji misji i modlitwa o nowe powołania misyjne, - wsparcie materialne tych, którzy posiadają mniej niż My. Przed kościołem zbieramy datki do puszek na pomoc dla misjonarzy i misjonarek. Prosimy o dar z serca.

 9. Wszystkich parafian, którzy wspierają dzieło upiększania naszej świątyni. Niech dobry Bóg będzie nagrodą za wielkość serca. Bóg zapłać.