Ogłoszenia duszpasterskie 2018-10-21

XXIX Niedziela Zwykła, 21.10.2018 r.

  1. Dzisiaj  rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”. Tydzień Misyjny to szczególny czas powszechnej troski o misjonarzy. Każdy misjonarz jest wielkim ambasadorem naszej ojczyzny. Misjonarze mają bardzo często bardzo trudne warunki bytowe. Jak pomóc misjonarzom : - modlitwa w intencji misji i modlitwa o nowe powołania misyjne, - wsparcie materialne tych, którzy posiadają mniej niż My. W Tygodniu Misyjnym będziemy więcej pamiętali w modlitwie, misjonarkach i misjonarzach.  W przyszłą niedzielę będziemy zbierać datki do puszek przed kościołem dla misjonarzy i misjonarek.

  2. We wtorek o godz. 17:30 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.

  3. W tygodniku katolickim „Niedziela” polecamy artykuł pt: „Misyjne życie” jak również artykuł „Oaza na misjach”.

  4. Artysta muzyk Paweł Kmieć, nasz parafianin, aktualnie organista archikatedry częstochowskiej zaprasza 28.10.2018 r. na godz. 16:30 do bazyliki archidiecezjalnej na Recital Organowy. Wstęp wolny.

  5. Zbliża się listopad miesiąc modlitw za naszych drogich zmarłych. Pamiętajmy o zamówieniu Mszy św. za naszych bliskich i o wypominkach, czyli modlitwie pomagającej duszom w czyśćcu cierpiącym. Druki wspominkowe rozłożone na ławeczkach należy czytelnie wypełnić i ze stosowną ofiarą przekazać w zakrystii.

  6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch od 25 kwietnia do 05 maja 2019 r. W programie pielgrzymki Loretto,  sanktuarium św. Gabriela w Gran Sasso. San Giovani Rotondo z Ojcem Pio, sanktuarium Św. Michała Archanioła. Całodzienna wycieczka statkiem wybrzeżem włoskiego Costiera Amalfitana. Dalej Pompeje i Neapol z nawiedzeniem grobu Ojca Dolindo i bazyliki różańcowej pompejańskiej. Potem Rzym , Casia ze św. Ritą i Asyż ze św. Franciszkiem. Bardzo bogaty i urozmaicony program. Serdecznie zapraszamy parafian. Wszystkie szczegóły na afiszach informacyjnych. Mamy ograniczona ilość miejsc. Kto wcześniej się zapisze ma pierwszeństwo. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

  7. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Wszystkie ofiary składane na tacę i w kopertach przeznaczamy na naszą świątynię. Wszystkim drogim Parafianom, którzy wspierają modlitwą pracą i ofiara upiększanie naszej świątyni składamy wielkie podziękowanie. Bóg zapłać.