Ogłoszenia duszpasterskie 2018-10-14

XXVIII Niedziela Zwykła, 14.10.2018 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich świątyniach Polski po raz osiemnasty obchodzimy „Dzień Papieski”.  Bogu dziękujemy za wielki dar Ojca św. największego z rodu Polaków. W „Dniu Papieskim”, upamiętniającym życie, dzieło i myśli Świętego Jana Pawła II, który przeżywanym pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Starajmy się w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym tak jak Ojciec św., być orędownikami godności ludzkiej i bronić największego dobra jakim jest rodzina, życie człowieka.  Dzisiaj dla polskiej młodzieży zdolnej, ale z ubogich rodzin zbieramy datki przed kościołem na fundusz stypendialny. Za okazana pomoc i dar z serca bardzo dziękujemy.

 2. W październiku modlimy się na różańcu św. codziennie o godz. 17:30. Wyjątkowo w poniedziałek z racji 101. rocznicy Rycerstwa Niepokalanej różaniec będzie odmawiany procesyjnie po terenie parafii po Mszy św. wieczornej i zakończy się Apelem Maryjnym. Serdecznie zapraszamy Rycerzy Niepokalanej i wiernych do wspólnej modlitwy. 

 3. We wtorek młodzieży z kl. III Gimnazjum i I kl. Szkoły Średniej,  godz. 17:30 weźmie udział w modlitwie na  różańcu, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Sakramentu bierzmowania młodzieży udzieli ks. bp Antoni Długosz 26 października o godz. 18:00.

 4. W piątek zapraszamy młodzież z kl. VII, przygotowujących się do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18:00 a potem na spotkanie informacyjno- formacyjne na sali.

 5. W sobotę pielgrzymka Klubu Seniora do Krakowa. Zbiórka o godz. 5:45 przed plebanią. Prosimy zabrać ze sobą kartę seniora.

 6. Z okazji 40-lecia wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową 16 października o godz. 20:00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Częstochowie odbędzie się niezwykły koncert z udziałem wybitnych artystów polskich znanych z międzynarodowych scen muzycznych. Szczegóły tego koncertu na plakatach.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, któremu przyświeca hasło „Idźcie i głoście”. Przez całą niedzielę będziemy zbierać datki do puszek przed kościołem dla misjonarzy.

 8. Polecamy prasę: katolicki tygodnik „Niedziela”, artykuł pt: „Bogactwo Narodu” o wspaniałej polskiej młodzieży, czy pt: „Papież, który nie umiera” wspomnienie o Janie Pawle II.

 9. Godną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby dobry Bóg przyjął ich do Królestwa Wszystkich Świętych w niebie. Zbliża się listopad miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o Mszy św. zamówionej w intencji o niebo dla naszych bliskich krewnych i o wypominkach czyli modlitwie pomagającej duszom w czyśćcu cierpiącym. Druki wypominkowe są rozłożone na ławeczkach. 

 10. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch od 25 kwietnia do 05 maja 2019 r. W programie pielgrzymki Loreto,  sanktuarium św. Gabriela w Gran Sasso. San Giovani Rotondo z Ojcem Pio, sanktuarium Św. Michała Archanioła. Całodzienna wycieczka statkiem wybrzeżem włoskiego Costiera Amalfitana. Dalej Pompeje i Neapol z nawiedzeniem grobu Ojca Dolindo i bazyliki różańcowej pompejańskiej. Potem Rzym , Casia ze św. Ritą i Asyż ze św. Franciszkiem. Bardzo bogaty i urozmaicony program. Serdecznie zapraszamy parafian. Wszystkie szczegóły na afiszach informacyjnych. Mamy ograniczona ilość miejsc. Kto wcześniej się zapisze ma pierwszeństwo. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 11. W przyszłą niedzielę III miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększanie naszego kościoła. Wszystkim drogim Parafianom, którzy wspierają modlitwą, pracą i ofiarą piękno naszej świątyni składamy wielkie podziękowanie. Bóg zapłać.