Ogłoszenia duszpasterskie 2018-09-09

XXIII Niedziela Zwykła, 09.09.2018 r.

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 15:oo będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z kl. 0 i I. Pod chórem jest wystawiony kosz, do którego składamy przyniesione dary dla dzieci, zeszyty, bloki, kredki i inne przybory szkolne, a także będą zbierane datki do puszek na wsparcie dzieci w nowym roku szkolnym.

  2. W poniedziałek zapraszamy na godz. 19:00 na spotkanie członków Klubu Seniora – „Maksymilian”. Klub organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Krakowa. Zapisy chętnych od 10 września w kawiarence. Koszt z dofinansowaniem 100 zł. Dla Seniorów mamy zaproszenie na Pierwszą Narodową Pielgrzymkę Seniorów na Jasną Górę, na 22 września (niedziela), którą rozpocznie Uroczysta Msza św. o godz. 10:00. Pielgrzymka Seniorów jest pewną formą troski i miłości wobec osób 60+, których św. Jan Paweł II zwykł określać jako „strażników pamięci”. Po eucharystii wystąpią wspaniali prelegenci profesorowie. Z wykładów dowiemy się, że „starsi ludzie to ci, którzy niosą nam historię, dobre nauczanie i wiarę, zostawiają nam spuściznę. I maja wewnętrzną siłę, by przekazać nam szlachetne dziedzictwo. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

  3. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy zainteresowanych pogłębianiem znajomości Pisma św. na Krąg Biblijny.

  4. W czwartek o godz. 11:00 w par. św. Wojciecha odbędzie się Spotkanie Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych i opiekunów do wspólnej modlitwy i spotkania integracyjnego z poczęstunkiem.

  5. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyznajemy wiarę, że na krzyżu dokonało się nasze zbawienie. Odnawiamy i odświeżamy krzyże w naszych domach. 

  6. Mamy nowy kalendarz liturgiczny na 2019 r. W zakrystii i kancelarii można zamawiać Msze św. na 2019 r.

  7. Katolickie Ognisko Wychowawcze prowadzi zapisy dzieci i młodzieży na zajęcia: j. angielski, nauka pływania, nauka na instrumentach: skrzypce, gitara, syntezator akordeon, zajęcia taneczne, plastyczne, komputerowe, sportowe, korekcyjne dla dzieci z dysleksją i pomoc w nauce z j. polskiego, francuskiego, matematyce, fizyce, chemii i geografii. Szczegółowy harmonogram jest umieszczony w gablocie Ogniska

  8. W czasie wakacji zostały wykonane nowe, estetyczne antywłamaniowe okna we wszystkich wnękach świątyni i został odmalowane wszystkie ściany. Wszystkim rodzinom za składane ofiary i okazanie pomocy na pokrycie prac  podnoszących piękno naszej świątyni i otoczenia z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.