Ogłoszenia duszpasterskie 2018-09-02

XXII Niedziela Zwykła, 02.09.2018 r.

 1. Skończyły się wakacje dla dzieci i młodzieży. W poniedziałek o godz. 7:30 będzie Msza św. o obfite błogosławieństwo w nowym  roku szkolnym dla Szkoły Podstawowej i dla Gimnazjum. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy...

 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15:oo będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z kl. O i I. Wiele dzieci z rodzin ubogich nie ma podręczników ani zeszytów, ani nie ma na posiłek w szkole.  
  "I Ty możesz podarować dziecku, zeszyt i kredki”. Pod tym hasłem pragniemy pomóc tym dzieciom i dlatego Akcja Kat. przy naszej parafii w przyszłą niedzielę  przeprowadzi zbiórkę zeszytów, bloków, kredek i innych przyborów szkolnych. Pod chórem będzie jest wystawiony kosz do którego składamy przyniesione dary dla dzieci, a także będą zbierane datki do puszek na ten cel.

 3. W poniedziałek Msza św. wieczorna będzie w intencji Akcji Katolickiej. Po Mszy św. spotkanie . Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

 4. W każdy wtorek po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w monstrancji w ciszy do godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy z serca.

 5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych w domach. Prosimy rodziny o zgłoszenie chorych w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź św. będzie od 7:30 i 16:00.

 6. W sobotę przeżywać będziemy Święto Narodzenia N.M.P.  

 7. W tym tygodniu rozpoczną się spotkania wszystkich grup i ruchów działających przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy:
  Piątek godz.  16:30 - Dzieci Boże i scholka a o 18:00   - Ruch Światło- Życie / Oaza/: Spotkania oazowe zbliżają do Boga, człowieka i Kościoła. Rozpoczynamy Mszą św., potem spotkanie na salce.
  Sobota  godz. 10:00 -  Lektorzy i Ministranci: Chłopcy po III klasie i starsi, którzy pragną służyć przy ołtarzu i pogłębiać swoja przyjaźń z Bogiem i we wspólnocie Służby Liturgicznej.
  Katolickie Ognisko Wychowawcze – rozpoczyna zajęcia. Szczegółowy program wszystkich zajęć podamy w przyszłą niedzielę. Zapraszamy.

 8. W naszym katolickim tygodniku „Niedziela” polecamy przeczytać bardzo pouczający i refleksyjny artykuł o poszanowaniu rodziny pt: Ewangelia Rodziny: Radość dla świata.

 9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim  wiernym, ofiarodawcom, dobrodziejom za składane ofiary na naszą świątynię. Bóg zapłać.