Ogłoszenia duszpasterskie 2018-08-19

XX Niedziela Zwykła, 19.08.2018 r.

  1. Sierpień to miesiąc pielgrzymek na Jasną Górę. Idą pielgrzymi do Matki. Polacy mówią: „Pielgrzym w dom – Bóg w dom”. Otwórzmy serca , dłonie i domy dla wszystkich pielgrzymów, by pośród nas czuli się jak u siebie w domu.

  2. W czwartek z naszej parafii wyrusza Piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Prefekt. Jak w    latach poprzednich zachęcamy do udziału   w pieszej pielgrzymce wszystkich parafian, całe rodziny: rodziców z dziećmi, młodzież i starszych. Pieszo pielgrzymujemy przed cudowne oblicze Maryi, upraszając  potrzebne łaski i błogosławieństwo dla pielgrzymów i ich rodzin. Zbiórka pielgrzymów będzie przed kościołem o godz.15:30. O godz. 18:30 przed szczytem będzie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów i ich najbliższych. 

  3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy  Uroczystość Najświętszej  Maryi Panny Częstochowskiej. Ojcowie Paulini zapraszają na Jasną Górę na godz. 11:00 uroczysta summa i o godz. 19:00 Msza św. w intencji Częstochowian.

  4. Zachęcamy wiernych do czytania „Niedzieli” naszego katolickiego tygodnika. Jest tam wiele cennych widomości z życia Kościoła. 

  5. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa na poświęcenie jedynej w Polsce Kaplicy Wieczystej Adoracji Najśw. Sakramentu będącej również Kaplicą Pokoju. Wyjazd 1 września (sobota) o godz. 5:30.  Warto skorzystać z tej pielgrzymki. Zachęcamy i zapraszamy.

  6. Na ołtarzu mamy nowe ozdobne lichtarze i nową podstawkę po mszał. Dzisiaj III niedziela miesiąca wszystkie ofiary składane na tacę i w kopertach przeznaczamy na dalsze upiększenie naszej świątyni i otoczenia. Wszystkim rodzinom za modlitwy, składane ofiary na naszą nową świątynię  z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać!