Ogłoszenia duszpasterskie 2018-08-12

XIX Niedziela Zwykła, 12.08.2018 r.

 1. Dzisiaj gościmy dominikanina o. Juliana z Gidel, który ponad 30 lat pracował w Japonii jako misjonarz. Ojciec Julian wygłosi okolicznościowe kazania o Japońskim Kościele i dokona wprowadzenia w naszej parafii pierwszych w Polsce relikwii bł. Justyna Tokayamy - męczennika japońskiego. W ten sposób będziemy mili relikwie św. Maksymiliana, który pracował w Japonii  i bł. Justayna z Japonii. Nasze bratnie kościoły zostaną do siebie zbliżone przez obecność św. relikwii. Na godz. 1600 zapraszamy zainteresowanych na spotkanie z misjonarzem i z Japonią. Będzie możliwość bezpośredniej rozmowy. Po Mszach św. będziemy zbierać datki na misje w Japonii. 

 2. We wtorek przeżywać będziemy doroczną Uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii św. Maksymiliana. Dzień  odpustu dla parafian jest wyjątkowym świętem, najobfitszym w łaskę Bożą  i Miłosierdzie Boże. Każdy wierny może uzyskać w tym dniu odpust tj. odpuszczenie  wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Spowiedź św. gładzi karę wieczną, ale tylko uzyskanie odpustu gładzi karę doczesną. Odpust jest to tak wielkie dobrodziejstwo od Boga, że wszyscy powinniśmy skorzystać z tego daru. Św. siostra Faustyna apostołka Miłosierdzia zapisała o swojej obecności przy Panu Jezusie po śmierci. Widziałam dusze po śmierci było ich niewiele, które szły prosto do nieba. Najwięcej dusz było skierowanych do czyśćca. Nie mało dusz przygnębionych do ostatka zmierzało w kierunku piekła. Odpust to jest największa pomoc dla naszych bliskich krewnych zmarłych. Uzyskany odpust można ofiarować za siebie lub za jednego zmarłego.
  Warunki uzyskania odpustu są następujące:
  1. Spowiedź święta. 2. Uczestnictwo we Mszy św. ku czci Patrona. 3. Oderwanie się od grzechu. 4. Modlitwa na intencję Ojca świętego Franciszka.

 3. W Dzień Odpustu Msze św. będą odprawiane o godz. 8:00, 12:00 i o godz.  18:00 uroczysta suma odpustowa z okolicznościowym kazaniem, którą odprawi O. Julian Różycki dominikanin z Gidel. Zapraszamy wszystkich parafian, a także całą asystę parafialną. Święty Maksymilianie pomóż nam zrozumieć wielkość i łaskawość tego Dnia, oraz godnie i pobożnie uczestniczyć w Uroczystym Odpuście. 

 4. Zbliżają się Uroczystości Maryjne na Jasnej Górze. Pielgrzymki piesze przemierzają setki kilometrów modląc się również za nas i nasze rodziny. Utrudzonych pielgrzymów witajmy z radością i miłością. Otwórzmy dla nich serca i nasze domy, okażmy pomoc, życzliwość, serdeczność, uśmiech i wsparcie.

 5. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na Jasnej Górze centralne nabożeństwo o godz. 11:00. Wieczorem o godz. 19:00 Msza św. w intencji miasta Częstochowy. OO. Paulini serdecznie zapraszają. W parafii naszej porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. 

 6. Polecamy wiernym „Niedzielę” nasz katolicki tygodnik. Bardzo ciekawe artykuły: „Kobieta niezastąpionym darem dla ludzkości” .

 7. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa na poświęcenie jedynej w Polsce Kaplicy Wieczystej Adoracji Najśw. Sakramentu będącej również Kaplicą Pokoju. Wyjazd 1 września (sobota) o godz. 530. Koszt pielgrzymki 85 zł. Zachęcamy i zapraszamy do skorzystania z tej pielgrzymki.

 8. W przyszłą niedzielę III miesiąca taca i wszystkie ofiary w kopertach będą przeznaczone na upiększenie naszej świątyni i otoczenia kościoła. Wszystkim wiernym i gościom, wspierającym to dzieło składamy gorące podziękowania za ofiary, modlitwy. Bóg zapłać.