Ogłoszenia duszpasterskie 2018-08-05

XVIII Niedziela Zwykła, 05.08.2018 r.

  1. Jutro przypada święto Przemienienia Pańskiego. To święto zachęca nas do wewnętrznej duchowej przemiany.

  2. Katolicki tygodnik „Niedziela” to gazeta, która niesie wartości religijne, patriotyczne i społeczne bez kłamstwa i manipulacji. Zachęcamy wiernych do lektury „Niedzieli”.

  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 8:00 i codziennie  po Mszy św. wieczornej trwa nowenna przed uroczystością odpustową ku czci św. Maksymiliana w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

  4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć dominikanina o. Juliana z Gidel, który ponad 30 lat pracował w Japonii jako misjonarz. Ojciec Julian wygłosi okolicznościowe kazania o Japońskim Kościele i dokona wprowadzenia w naszej parafii pierwszych w Polsce relikwii bł. Justyna Tokayamy - męczennika japońskiego. W ten sposób będziemy mili relikwie św. Maksymiliana, który pracował w Japonii  i bł. Justayna z Japonii. Nasze bratnie kościoły zostaną do siebie zbliżone przez obecność św. relikwii. Po Mszach św. będziemy zbierać datki na misje w Japonii. 

  5. W przyszły wtorek przeżywać będziemy doroczną Uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii św. Maksymiliana. Dzień  odpustu dla parafian jest wyjątkowym świętem, najobfitszym w łaskę Bożą  i Miłosierdzie Boże. Każdy wierny może uzyskać w tym dniu odpust tj. odpuszczenie  wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Spowiedź św. gładzi karę wieczną, ale tylko uzyskanie odpustu gładzi karę doczesną. Odpust jest to tak wielkie dobrodziejstwo od Boga, że wszyscy powinniśmy skorzystać z tego daru. Uzyskany odpust można ofiarować za siebie lub za jednego zmarłego.

    Warunki uzyskania odpustu są następujące: 1. Spowiedź święta. 2.  Uczestnictwo we Mszy św. ku czci Patrona. 3. Oderwanie się od grzechu. 4. Modlitwa na intencję Ojca świętego Franciszka.

    W Dzień Odpustu Msze św. będą godz. 8:00, 12:00 i uroczysta summa o godz. 18:00 z okolicznościowym kazaniem, na którą szczególnie zapraszamy wszystkich parafian i zapraszamy całą asystę parafialną. Święty Maksymilianie pomóż nam zrozumieć wielkość i łaskawość tego Dnia, oraz godnie i pobożnie uczestniczyć w Uroczystym Odpuście. 

  6. W minionym tygodniu ukończyliśmy malowanie wszystkich ścian kościoła. Wszystkim wiernym, gościom, wspierającym dzieło upiększania naszej nowej świątyni składamy gorące podziękowania za ofiary, modlitwy i dar serca. Bóg zapłać.