Ogłoszenia duszpasterskie 2018-07-22

XVI Niedziela Zwykła, 22.07.2018 r.

 1. Na czas wakacji i wypoczynku wypraszamy Boże błogosławieństwo dla wszystkim wypoczywających: dzieci, młodzieży i starszych.

 2. W czwartek w liturgii wspominamy Św. Annę i Joachima rodziców NMP. Jest to dzień modlitw i wdzięczności dla dziadków, babć i emerytów.

 3. Zachęcamy, aby w czasie wakacji poświęcić więcej czasu na duchową lekturę czasopism katolickich: „Niedzieli”, „Rycerz i Rycerzyka  Niepokalanej”.

 4. Wielu katolików żyje w związkach niesakramentalnych, a mogliby zawrzeć małżeństwo, bo nie ma przeszkód. Jest to stan grzech ciężkiego, śmiertelnego a ich serca są zamknięte na błogosławieństwo Boże. Apelujemy o uporządkowanie sumienia sakramentalnym związkiem małżeńskim.

 5. Dzisiaj czcimy św. Krzysztofa - Patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów i modlitwa w intencji kierowców po Mszy św. o godz. 12:00 i 19:00. Zapraszamy wszystkich z samochodami, również rowerzystów i motocyklistów, do poświęcenia pojazdów i na wspólną modlitwę z błogosławieństwem na czas każdej podróży. Wszyscy kierowcy otrzymają poświęcony obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.
  Na wakacje udajemy się najczęściej samochodem, zatem kilka rad dla kierowców:
  - Nie bądź egoistą na drodze
  - Nie bądź ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi
  - Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy ruszasz w drogę
  - Szanuj pieszych
  - Bądź trzeźwy
  - Zapnij pasy bezpieczeństwa
  - Nie bądź brawurowy w prędkości
  - Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo
  - Pomagaj potrzebującym na drodze
  - Przestrzegaj przepisów drogowych. Szanuj pracę naszej policji.

 6. W minionym tygodniu zostały wymalowane i odświeżone kolejne trzy ściany świątyni. Ofiarodawcom na naszą świątynię składamy serdeczne podziękowanie i polecamy ich w modlitwie. Bóg zapłać i Szczęść Boże.