Ogłoszenia duszpasterskie 2018-07-15

XV Niedziela Zwykła, 15.07.2018 r.

  1. Na czas wakacji i wypoczynku wypraszamy Boże błogosławieństwo dla wszystkim wypoczywających: dzieci, młodzieży i starszych.

  2. Zachęcamy, aby w czasie wakacji poświęcić więcej czasu na duchową lekturę czasopism katolickich: „Niedzieli”, „Rycerz i Rycerzyka  Niepokalanej”.

  3. Wielu katolików żyje w związkach niesakramentalnych, a mogliby zawrzeć małżeństwo, bo nie ma przeszkód. Jest to stan grzech ciężkiego, śmiertelnego a ich serca są zamknięte na błogosławieństwo Boże. Apelujemy o uporządkowanie sumienia sakramentalnym związkiem małżeńskim.

  4. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd autokarowy w dniach 28 i 29 lipca do Niepokalanowa na Ogólnopolski Zjazd Rycerstwa. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej pielgrzymki. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

  5. W przyszłą niedzielę będziemy czcić św. Krzysztofa patrona kierowców. Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców do poświęcenia pojazdów: samochodów, motocykli, rowerów i wózków. Każdy kierowca otrzyma poświęcony obrazek św. Krzysztofa patrona kierowców

  6. Dzisiaj III miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na pokrycie kosztów nowych bezpiecznych i właściwych okien we wszystkich wnękach naszego kościoła i na malowanie świątyni. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie i polecamy ich w modlitwie. Bóg zapłać i Szczęść Boże..