Ogłoszenia duszpasterskie 2018-05-27

Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 27.05.2018 r.

  1. Dzisiaj na Dzień Dziecka parafia nasza organizuje Festyn Dobroczynny pod patronatem Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej, rodzin i młodzieży oazowej. Po każdej Mszy św. czynna kawiarenka z dobrym ciastem naszych parafianek. Zabawa fantowa, w której każdy los wygrywa. Program artystyczny rozpoczniemy od godz. 15:30. Konkursy i zabawy dla dzieci. Mecz speedrowerowy dla ministrantów. Śpiew karaoke. Gościem specjalnym będzie Jacek Miernikiewicz, który wystąpi o godz. 17:00 z koncertem najpiękniejszych przebojów świata z dedykacją dla całej parafii. Kto może niech kupi los u ministrantów przed kościołem. Z jedynie  5 zł. możesz wygrać: 1)- piękną motorynkę - skuterek,  wartą prawie 3000 zł. 2)- wózek dziecięcy – prorodzinna nagroda, 3)- przelot samolotem nad miastem , i inne atrakcyjne nagrody. Losowanie głównych nagród o godz. 18:30. Zabieramy zakupione losy. Festyn zakończy zabawa taneczna przed plebanią. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Uzyskany dochód z Festynu będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na kolonie w czasie wakacji. Biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel, wypoczynek dzieci i młodzieży. 

  2. W poniedziałek zapraszamy  o godz. 19:00, członków i sympatyków Klubu Seniora z naszej parafii na spotkania, na który zostanie zaprezentowany program pielgrzymki autokarowej do Mikołowa- Bujakowa: zwiedzanie ogrodu botanicznego, poczęstunek przejazd do Katowic i zwiedzanie Muzeum Śląskiego. Pielgrzymka będzie 23 czerwca. Cena 35 zł. Zapisy w kawiarence po Mszy św. wieczornej 28 maja.

  3. W środę od godz. 17:30 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.

  4. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 8:00, 12:00, 15:00  prymicyjna ks. Bartosza z procesją i o godz. 18:00. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy zaraz po Mszy św. o godz. 15:00. Pierwszy ołtarz będzie tradycyjnie przy ul. Starzyńskiego 8. Drugi przy ul. Starzyńskiego 4. Trzeci ołtarz przy ul. Starzyńskiego 17. Czwarty przy plebani. Prosimy mieszkańców wybranych bloków i sąsiednich o wzajemną pomoc w przygotowaniu i wystroju ołtarzy. Cała Parafia niech czuje się odpowiedzialna za piękno i wystrój ołtarzy, oraz za pobożny i religijny przebieg Procesji na Boże Ciało. Godny udział w Procesji niech będzie wyrazem naszej wiary w Eucharystię, naszej wiary w Boga, niech to będzie wielki,  świąteczny  dzień. Prosimy wszystkich Parafian o udekorowanie domów obrazami religijnymi, flagami, kwiatami, a także prosimy bardzo serdecznie wiernych o niewywieszanie prania na balkonach. Do udziału w procesji zapraszamy całą asystę parafialną, dzieci komunijne w strojach galowych i  wszystkich, wszystkich wiernych.. We poniedziałek na godz. 19:00 prosimy na spotkanie z kapłanami przedstawicieli wybranych bloków i wszystkich chętnych do pomocy na zebranie organizacyjne. Dziewczynki do sypania kwiatków zapraszamy na próbę w środę o godz. 16:30.

  5. W Boże Ciało na placu Biegańskiego o godz. 19:30 odbędzie się koncert ewangelizacyjny pod nazwą „Ja jestem”. Do udziału w koncercie zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych. Pokażmy, że Częstochowa nie wstydzi się manifestować swojej wiary.

  6. W piątek rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie nabożeństwo po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy. Będzie to I piątek miesiąca. Spowiedź św. o godz. 7:30 i od 16:00. W sobotę I miesiąca Msza św. poranna wynagradzająca za zniewagi Niepokalanego Serca Maryi, a wieczorna Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

  7. Polecamy wiernym tygodnik katolicki „Niedziel”, wiele ciekawy artykułów i bezpłatny bilet do Parku Miniatur w Częstochowie.

  8. W przyszłą niedzielę  prze miasto przejdzie Marsz dla życia i rodziny. O godz. 15:00 Msza św. w archikatedrze, przemarsz Alejami i spotkanie na błoniach jasnogórskich. Przychodzimy ubrani na biało i przynosimy białe kwiaty. 

  9. Planujemy pielgrzymkę autokarową do Turcji , Grecji i Włoch w dniach 26.09 – 09.10 2018 r. Bardzo bogaty program w niskiej cenie. Zainteresowanych programem zapraszamy do zakrystii lub do gabloty. Zapisy u ks. proboszcza.

  10. Wszystkim wiernym, którzy wspierają naszą parafię ofiarą i modlitwą z głębi serca dziękujemy Bóg zapłać.