Ogłoszenia duszpasterskie 2018-05-13

VII Niedziela Wielkanocna, 13.05.2018 r.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Dzisiaj przeżywamy prawdę o naszym powołaniu do życia w niebie. Przez dobre i Boże życie mamy zasłużyć na nagrodę nieba.

  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9:30  i o godz. 11:00 dzieci z kl. III przystąpiły do I Komunii św. Z całego serca dziękujemy pani katechetce Annie Urbaniak, za wielki wkład pracy i trudu w tak dobre, dogłębne i piękne przygotowanie dzieci do tej podniosłej uroczystości. Gratulacje składamy dzieciom, rodzicom, rodzicom chrzestnym, katechetom, nauczycielom i wychowawcom.  Z dziećmi i rodzinami spotkamy się na nabożeństwie maryjnym o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy.

  3. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy wspólnotę Klubu Seniora członków i sympatyków wyjeżdżających 19 maja na pielgrzymkę do Wrocławia. Zbiórka uczestników w sobotę o godz. 5:45 przed kościołem. 

  4. W środę od godz. 17:30 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika

  5. Nasza parafia i Katolickie Ognisko Wychowawcze organizuje dla dzieci i młodzieży dwutygodniowe kolonie letnie nad morzem Bałtyckim w Pogorzelicy, ośrodku „Kalina” od 24 czerwca do 8 lipca. Miejscowość jest położona nad samym morzem w otoczeniu lasów świerkowych. Blisko do morza, gdzie są szerokie i piaszczyste plaże. Wykwalifikowana kadra wychowawców, pełne wyżywienie, wiele atrakcji i wycieczek. Dojazd autokarem. Koszt 1350 zł. Zapisy kancelarii i w Ognisku Katolickim. Kto pierwszy się zapisze ma większe szanse na udział w koloniach. Więcej informacji również na stronie: http://www.swmaksymilian.pl/aktualnosci/kolonie-letnie-nad-morzem-2406-07072018
  6. 27 maja, z okazji Dnia Dziecka, nasza parafia organizuje Festyn Dobroczynny pod patronatem Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej i młodzieży oazowej. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Szczególnie prosimy o pomoc tych parafian, którzy prowadzą firmy. Uzyskany dochód z Festynu będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na kolonie w czasie wakacji. Kupując u ministrantów przed kościołem los  za 5 zł. możesz wygrać: 1) piękny skuter, 2) wózek dziecięcy (nagroda prorodzinna), 3) odkurzacz domowy, i inne atrakcyjne nagrody. Biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel:  wypoczynek dzieci i młodzieży. Program artystyczny rozpoczniemy od godz. 15:30. Gościem specjalnym będzie Jacek Miernikiewicz, który wystąpi o godz. 17:00 z koncertem najpiękniejszych przebojów świata z dedykacją dla całej parafii

  7. Na ławeczkach jest prasa katolicka. Polecamy tygodnik „Niedziela”, „Rycerz Niepokalanej.

  8. Drogim parafianom za składane ofiary na naszą piękną świątynię na jej upiększanie z głębi serca i jak najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.