Ogłoszenia duszpasterskie 2018-05-06

VI Niedziela Wielkanocna, 06.05.2018 r.

 1. Chwalcie łąki umajone, chwalcie z nami Panią Świata. Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 18:30, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 2. Dzieci przeżywające rocznicę Komunii św. w poniedziałek o godz. 15:30 będą miały próbę przygotowującą do uroczystości.

 3. W poniedziałek Msza św. wieczorna będzie w intencji Akcji Katolickiej. Po Mszy ważne spotkanie we wspólnocie. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.

 4. We wtorek przypada Uroczystość Świętego Stanisława – Głównego Patrona Polski. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy chętnych do pogłębienia znajomości Pisma św. na Krąg Biblijny.

 5. W piątek od godz. 16:00 będzie spowiedź św. dla dzieci przed uroczystością I Komunii św. a potem dla rodziców i bliskich.

 6. W sobotę o godz. 9:00 Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego z racji 40-lecia zaprasza młodych narzeczonych i małżeństwa na spotkanie z ważnymi i ciekawymi gośćmi. Szczegóły na plakatach.

 7. Nasza parafia i Katolickie Ognisko Wychowawcze organizuje dla dzieci i młodzieży dwutygodniowe kolonie letnie nad morzem Bałtyckim w Pogorzelicy, ośrodku „Kalina” od 24 czerwca do 8 lipca. Miejscowość jest położona nad samym morzem w otoczeniu lasów świerkowych. Blisko do morza, gdzie są szerokie i piaszczyste plaże. Wykwalifikowana kadra wychowawców, pełne wyżywienie, wiele atrakcji i wycieczek. Dojazd autokarem. Koszt 1350 zł. Zapisy kancelarii i w Ognisku Katolickim. Kto pierwszy się zapisze ma większe szanse na udział w koloniach. Więcej informacji również na stronie: http://www.swmaksymilian.pl/aktualnosci/kolonie-letnie-nad-morzem-2406-07072018

 8. 27 maja, z okazji Dnia Dziecka, nasza parafia organizuje Festyn Dobroczynny pod patronatem Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej i młodzieży oazowej. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Szczególnie prosimy o pomoc tych parafian, którzy prowadzą firmy. Uzyskany dochód z Festynu będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na kolonie w czasie wakacji. Kupując u ministrantów przed kościołem los  za 5 zł. możesz wygrać: 1) piękny skuter, 2) wózek dziecięcy (nagroda prorodzinna), 3) odkurzacz domowy, i inne atrakcyjne nagrody. Biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel: wypoczynek dzieci i młodzieży.

 9. Dzisiaj kończy praktykę duszpasterską diakon Bartek. Serdecznie dziękujemy diakonowi za zaangażowanie się w życie religijne naszej parafii i za wszelkie dobro, którym podzielił się z naszą wspólnotą parafialną. Życzymy diakonowi Bartkowi pięknych przeżyć w dniu święceń kapłańskich i błogosławieństwa Bożego w całym przyszłym życiu i posłudze duszpasterskiej. Bóg zapłać i szczęść Boże.

 10. Dzisiejszy wieczór w hołdzie Rodakom i marszałkowi Piłsudzkiemu został przesunięty na 21 maja na godz. 17:00.

 11. Wszystkie rodziny z naszej parafii ofiarodawców i dobrodziejów polecamy Bogu na modlitwie i mówimy Bóg zapłać.