Ogłoszenia duszpasterskie 2018-04-22

IV Niedziela Wielkanocna, 22.04.2018 r.

  1. Dzisiaj Przypada „Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne”. W czasie każdej Mszy św. będziemy się modlić w tej ważnej intencji, by nie brakło młodych, wiernych,  którzy odpowiedzą pozytywnie na wezwanie Boże.

  2. W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha. Głównego patrona Polski. Odpust w parafii św. Wojciecha. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy członków i sympatyków Klubu Seniora na spotkanie, na którym zostanie przedstawimy program szczegółowy pielgrzymki do Wrocławia. 

  3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. wieczorną, a potem na spotkania: we wtorek kl. II i III gimnazjum, a w piątek kl. VII szkoły podstawowej. 

  4. W środę od godz. 17:30 będzie można skorzystać z porad bezpłatnych radcy prawnego.

  5. W czwartek przypada  100. rocznica święceń kapłańskich św. Maksymiliana. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Światła rozważaną w plenerze na terenie parafii.

  6. Na ławeczkach jest prasa katolicka. W „Niedzieli” artykuł, który każdy z nas powinien przeczytać pt: „Lokalna sitwa – studium przypadku”,  o układach działaniu wielu miast i miasteczek. Zachęcamy do czytania dobrych artykułów. 

  7. Parafia nasza organizuje kolonie letnie nad morzem Bałtyckim w Pogorzelicy, ośrodku „Kalina” od 24 czerwca do 8 lipca . Miejscowość jest położona nad samym morzem w otoczeniu lasów świerkowych. Blisko do morza, gdzie są szerokie i piaszczyste plaże. Wykwalifikowana kadra wychowawców, pełne wyżywienie, wiele atrakcji i wycieczek. Dojazd autokarem. Koszt 1350 zł. Zapisy kancelarii i w Ognisku Katolickim. Kto pierwszy się zapisze, ma większe szanse na udział w koloniach. Więcej informacji również na stronie: http://www.swmaksymilian.pl/aktualnosci/kolonie-letnie-nad-morzem-2406-07072018

  8. Dzisiaj o godz. 17:00 będzie wieczór w hołdzie Rodakom, którzy w Katyniu i Smoleńsku oddali życie za Polskę.

  9. Wszystkie rodziny z naszej parafii ofiarodawców i dobrodziejów polecamy Bogu na modlitwie i mówimy Bóg zapłać.