Ogłoszenia duszpasterskie 2018-04-08

II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego, 08.04.2018 r.

  1. „Bądźcie miłosierni jak wasz Ojciec w niebie”, „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia po wezwaniem: „Miłosierni jak Ojciec”. Dzisiaj czcimy Tajemnicę Miłosierdzia Bożego. W czasie każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego, polecając nas samych i świat cały Bożemu Miłosierdziu.

  2. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego.

  3. W poniedziałek wieczorna Msza św. będzie w intencji Akcji Katolickiej. A po Mszy św. spotkanie na sali.

  4. Również w poniedziałek o godz. 19:00 zapraszamy wszystkich członków i sympatyków na spotkanie Klubu Seniora.

  5. Informujemy, że Klub Seniora organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Wrocławia 19 maja. W programie jest: nawiedzanie świątyń Wrocławia, zwiedzanie Panoramy Racławickiej,  afrykarium w ZOO i starówki. Koszt 100 zł. Zapraszamy chętnych do zapisywania się w zakrystii i kancelarii. 

  6. We wtorek zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na ważne spotkanie przed uroczystością. Rodziców dzieci z kl. d, e, f na godz. 16:30, a rodziców z kl. a, b, c na godz. 17:30.

  7. W każdy wtorek zapraszamy wiernych do cichej adoracji Pana Jezusa w monstrancji po Mszy św. wieczornej. W każdy czwartek wieczorna Msza św. jest ku czci św. Maksymiliana. Można wtedy przed Mszą św. na karteczkach wypisywać intencje, w których kapłan modli się przez wstawiennictwo naszego Patrona.

  8. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się wotywny świecznik. Tam układamy zapalone lampki. Jest to „moje światło dla Jezusa i Maryi”, jako przedłużenie naszej modlitwy

  9. Wszystkie rodziny z naszej parafii, ofiarodawców i dobrodziejów polecamy Bogu na modlitwie i mówimy: Bóg zapłać!.