Ogłoszenia duszpasterskie 2018-04-01

Niedziela Wielkanocna, 01.04.2018 r.

„Alleluja biją dzwony, bo Zmartwychwstał Pan. Alleluja”!!!

Kochani Parafianie i Drodzy Goście.

Trzeciego dnia Zmartwychwstał!
Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, 
byśmy wzajemnie dzielili się tą radością, że Zmartwychwstał Pan!
I nigdy nie utracili nadziei w zwycięstwo dobra.
Niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej Miłości, i niezłomnej Wiary. Niech pogoda ducha, będzie z Wami w trudzie czynienia dobra każdego dnia.
W roku 100-lecia Niepodległości uczmy się dobrze korzystać z daru wolności w wymiarze osobistym i narodowym.
Zmartwychwstały Chrystus, błogosławi Nam i zachęca byśmy w górę wznosili nasze serca.
Niech wesołe Alleluja rozbrzmiewa w naszych domach rodzinnych i w każdym z nas i umiłowanej ojczyźnie - Polsce.

  1. Dzisiaj będzie Msza św. o godz. 15:oo. A jutro w II Dzień Świąt Mszy św. o godz. 15:oo nie będzie.

  2. Gorąco i serdecznie dziękujemy Ks. Andrzejowi, panom Jerzemu Kutyni, Tadeuszowi Grosfedowi i Mirosławowi Skrzypczakowi za piękne przygotowanie Grobu Bożego, a ks. Damianowi za przygotowanie Ciemnicy.

  3. W środę od godz. 17:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.

  4. Bardzo serdecznie prosimy zwolenników „dyngusa”, aby nie polewać wodą wiernych, którzy idą lub wracają z kościoła. Bądźmy dla siebie kulturalni i życzliwi i odnośmy się nawzajem z należytym szacunkiem.

  5. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci od 10 – 24 lipca w Darłówku nad morzem Bałtyckim w pięknym ośrodku  wypoczynkowym  „ Urszula”. Dojazd, pełne wyżywienie. Planowane są dwie wycieczki. do Trójmiasta i do Fromborka.  Zapisy w kancelarii i w Ognisku. Serdecznie zapraszamy. 

  6. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich seniorów  z naszej parafii. Klub Seniora – „Maksymilian” organizuje jednodniową, autokarową wycieczkę 19 maja (sobota) do Wrocławia z dofinansowaniem. Zapisy chętnych w każdy poniedziałek od godz. 1700. Zapraszamy wszystkich chętnych seniorów – panie i panów. 

  7. Na Święta Zmartwychwstania zachęcamy wiernych do studium naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Jest tam bardzo wiele pięknych i ubogacających ducha artykułów. Polecamy bardzo interesujący artykuł pt: „Wielkanocna wiara” słowo naszego ks. biskupa Andrzeja. Czy ciekawy artykuł pt; „O zmartwychpowstaniu”.

  8. Od 3 – 5 kwietnia można obejrzeć OKF Iluzja dwa wartościowe filmy: Pierwszy pt: Ignacy Loyola – historia przełomowych momentów życia o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka. Drugi tytuł: Święty Niezłomny – inspirująca historia życia hiszpańskiego kapłana. Więcej informacji w Internecie.

  9. Dzisiaj w największe Święta Wielkanocne Wszystkim rodzinom: ofiarodawcom, dobrodziejom  naszego kościoła z głębi serca i jak najpiękniej dziękujemy. Bóg wielki zapłać za tyle dobra i życzliwości. Niech za waszą wiarę i serce Bóg Wam obficie wynagrodzi Bożym błogosławieństwem i swoją przemożną opieką.