Ogłoszenia duszpasterskie 2018-03-18

V Niedziela Wielkiego Postu, 18.03.2018 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Gorąco zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian i każdego z osobna, do udziału w  REKOLEKCJACH. Starajmy się, abyśmy obok wielkich wydarzeń i wielkich darów Boga, Jego łaski i przebaczenia nie przeszli obojętnie.  Udział w REKOLEKCJACH niech będzie wyrazem naszej wiary i pragnienia świętości naszych rodzin. Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Adamczyk  ze Starego Sącza. Pełny program rekolekcji dostępny jest pod tym linkiem: http://www.swmaksymilian.pl/gazeta-dk/czasopismo-domowy-kościół-wielki-post-2018-nr-73. Dla wszystkich rodzin został wydrukowany biuletyn „Domowy Kościół”, z zachętą i ze szczegółowym planem REKOLEKCJI.
   
 2. Przez całą niedzielę i w czasie rekolekcji Rycerstwo Niepokalanej prowadzi w kawiarence kiermasz z kartkami, dobrą książką i dewocjonaliami. Serdecznie zapraszamy.
   
 3. W poniedziałek Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najśw Maryi Panny. Dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn, ojców, małżonków i chłopców.
   
 4. W czwartek od godz. 17:30 będzie można  skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.
   
 5. 23 marca po raz dziesiąty z piątku na sobotę na ponad 400 trasach w Polsce  rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ekstremalna  Droga Krzyżowa to forma osobistej modlitewnej wędrówki, to rozważanie Misterium Męki Pańskiej w trakcie ponad 40 kilometrowego marszu w bliskim indywidualnym spotkaniu z Chrystusem. To piękne ubogacenie rekolekcji wielkopostnych. Zachęcamy do udziału, szczegółowe informacje na plakatach. i na stronie internetowej edk.org.pl. Również w piątek zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami miasta Częstochowy. Zbiórka uczestników na placu Daszyńskiego o godz. 18:00. 
   
 6. Przed kościołem Akcja Katolicka rozprowadza paschaliki - świece na stół świąteczny. Paschalik jest wzorowany na paschale, symbolizującym Chrystusa. Paschał i paschaliki poświęca się i zapala podczas nabożeństwa wieczornego w Wielką Sobotę. Zapalamy je także podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając jego światłem stół rodzinny. Pamiętamy, że płomień, tego paschalika jest płomykiem nadziei dla tych wszystkich, dla których życie nie okazało się łatwe. Przy stole wielkanocnym będziemy w ten sposób pamiętali o ubogich. Paschaliki są w cenie 5 zł.  
   
 7. Przy wyjściu z kościoła na ławeczkach jest rozłożona wartościowa prasa katolicka. Warto w tym ważnym okresie życia Kościoła ubogacić swoją wiedzę dobrymi i prawdziwymi tekstami. Polecamy tygodnik „Niedziela” i artykuł pt: „O spowiedzi słów kilka”, polecamy Rycerza i Rycerzyka Niepokalanej. 
   
 8. W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa. Poświecenie palm na każdej Mszy św. W przyszłą niedziele przynosimy do kościoła Skarbonki Wielkopostne z przeznaczeniem dla osób starszych i dzieci w potrzebie. W naszej parafii jest wiele rodzin bardzo biednych. Akcja Katolicka pragnie pomóc tym rodzinom przy naszym wspólnym poparciu. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać datki do puszek na paczki żywnościowe na święta. W tym tygodniu zbieramy żywność, którą składamy do kosza pod chórem i dobrą i czystą odzież dla potrzebujących. 
   
 9. Trwa ogłoszony konkurs na największą i najładniejszą, wykonaną własnoręcznie palmę. Dzieci przynoszą plamy konkursowe w sobotę do kościoła.
   
 10. Do puszek przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego.
   
 11. Dzisiaj III niedziela miesiąca wszystkie ofiary przeznaczamy na upiększanie naszej świątyni i modlimy się za dobrodziejów i ofiarodawców. Wszystkim rodzinom z naszej parafii, dobrodziejom i ofiarodawcom   za dobroć i życzliwość wobec parafii z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.