Ogłoszenia duszpasterskie 2018-03-04

IV Niedziela Wielkiego Postu, 11.03.2018 r.

  1. Minęła połowa Wielkiego Postu. Warto postawić sobie pytanie? Jak realizuję moje postanowienia wielkopostne. Czy otwarłem szerzej moje serce dla Boga i bliskich?

  2. W Wielkim Poście przyjdź na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 18:30 i na Drogę Krzyżową w piątek dla dzieci o godz. 16:30 lub dla starszych o godz. 17:30.

  3. Przy wyjściu z kościoła na ławeczkach jest rozłożona wartościowa prasa katolicka. Warto w tym ważnym okresie życia Kościoła ubogacić swoją wiedzę dobrymi i prawdziwymi tekstami. Polecamy tygodnik „Niedziela” i „Rycerz Niepokalanej”.

  4. Przed kościołem Akcja Katolicka rozprowadza paschaliki - świece na stół świąteczny. Paschalik jest wzorowany na paschale, symbolizującym Chrystusa. Paschał i paschaliki poświęca się i zapala podczas nabożeństwa wieczornego w Wielką Sobotę. W ten sposób chcemy podkreślić ścisły związek dwóch zadań Kościoła. Pierwsze to oddawanie czci Bogu poprzez sprawowanie liturgii. Drugie to podejmowanie dzieł miłosierdzia. Do obu z nich wezwany jest każdy chrześcijanin oraz cała wspólnota wiernych. Zapalamy swoje paschaliki podczas liturgii Wielkiej Soboty. Zapalamy je także podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając jego światłem stół rodzinny. Pamiętamy, że płomień, tego paschalika jest płomykiem nadziei dla tych wszystkich, dla których życie nie okazało się łatwe. Przy stole wielkanocnym będziemy w ten sposób pamiętali o ubogich. Paschaliki są w cenie 5 zł.  

  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do odnowienia duchowego  przez  gorliwy udział w rekolekcjach. (Podać program). Na ławeczkach jest wyłożony biuletyn „Domowy Kościół” z zachętą i szczegółowym programem rekolekcji. Prosimy zabrać bezpłatnie biuletyn do każdego domu.

  6. Do puszek przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego.

  7. Wszystkim rodzinom z naszej parafii, dobrodziejom i ofiarodawcom   za dobroć i życzliwość wobec parafii z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.