Ogłoszenia duszpasterskie 2018-03-04

III Niedziela Wielkiego Postu, 04.03.2018 r.

  1. W Wielkim Poście, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18:30. Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz. 16:30, a dla starszych o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy wiernych do licznego udziału w wielkopostnych nabożeństwach.

  2. W poniedziałek zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej na Mszę św. wieczorną a potem na spotkanie z wykładem przeprowadzonym przez ks. prof. Mariana Szczerbę.

  3. W czwartek Dzień Kobiet. Modlitwą życzliwością i wdzięcznością ogarniamy wszystkie drogie niewiasty. 

  4. Przy wyjściu z kościoła na ławeczkach jest rozłożona wartościowa prasa katolicka. Warto w tym ważnym okresie życia Kościoła ubogacić swoją wiedzę dobrymi i prawdziwymi tekstami. Polecamy tygodnik „Niedziela,  „Rycerza Niepokalanej”, dla młodzieży  „Droga” czy dla dzieci „Rycerzyk Niepokalanej”. 

  5. Obecnie na krańcach świata na misjach posługuje 2015 misjonarzy i misjonarek z Polski. Każdy misjonarz jest wspaniałym ambasadorem naszej ojczyzny. Życie misjonarzy jest często okupione wielkim poświęceniem. Dzisiaj jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami z Polski.  Dla misjonarzy  przed kościołem  zbieramy datki do puszek. Prosimy o dar z serca. 

  6. Do puszek przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego.

  7. Wspólnymi siłami dbamy o piękno kościoła i otoczenia. Wszystkim rodzinom, które wspierają te dzieła i są życzliwe z głębi serca wyrażamy podziękowanie. Bóg zapłać.