Ogłoszenia duszpasterskie 2018-02-10

VI Niedziela zwykła, 10.02.2018 r.

  1. Dzisiaj przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – szczególnej patronki chorych. W modlitwie ogarniamy naszych braci i siostry, którzy cierpią i oczekują łaski powrotu do pełni zdrowia i pełni sił.
  2. Jest dobra wiadomość: w środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W Wielkim Poście myślimy o naszych grzechach i słabościach, ale pamiętamy też o Bożym Miłosierdziu. Czas świętego przygotowania do przeżyć Tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa. Od środy podejmujemy osobistą ascezę, przez umartwienie, modlitwę, post i jałmużnę. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta, dwa pozostałe ograniczone. Wszystkie posiłki bez pokarmów mięsnych. W Popielec na znak rozpoczęcia postu na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem. Msze św. będą o godz. 8:00, 12:00, 16:00 dla dzieci szkolnych i o godz. 18:00. 
  3. W Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w każdy piątek – dla dzieci o godz. 16:30, a dla starszych o godz. 17:30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18:30 z kazaniem pasyjnym. Serdecznie i gorąco zapraszamy wiernych na głębokie i refleksyjne nabożeństwa pokutne.  W Wielkim Poście chcemy zaprosić wszystkich parafian do wspólnego Maratonu Postnego. Każdy kto będzie chciał może wybrać sobie jeden dzień w okresie postu i tego dnia rezygnując z kolacji, będzie modlił się modlitwą Ojcze Nasz lub inną modlitwą w intencji:  ukochanej Ojczyzny w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, o błogosławieństwo Boże dla narodu polskiego wszystkich Polaków w kraju i na emigracji. O dochowanie wierności Bogu i miłości do Ojczyzny. Od dzisiejszej niedzieli ma tablicy pod chórem, jest specjalny plakat z wypisanymi zasadami naszej parafialnej akcji postnej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W poniedziałek godz. 19:00 zapraszamy członków i sympatyków Klubu Seniora przy naszej parafii na spotkanie z panią doktor Anną Żelechowską – lekarzem fizjoterapeutą.
  5. Polecamy wierny dobrą prasę katolicką. „Niedziela”, „Rycerz i rycerzyk Niepokalanej”.
  6. W przyszłą niedzielę III miesiąca wszystkie ofiary przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.  Rodziny, które ofiarą, modlitwą i życzliwością ogarniają naszą parafię polecamy łaskawości i dobroci Bożej. Bóg wielki zapłać.