Ogłoszenia duszpasterskie 2018-01-28

IV Niedziela zwykła, 28.01.2018 r.

  1. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W każdym katolickim domu powinna być gromnica, która przypomina, że Chrystus jest Światłem na drogach naszego życia. Gromnicę zapalamy w naszych domach w razie każdego niebezpieczeństwa i zagrożenia.  Trzymając zapaloną gromnicę w ręku prosimy Boga o pomoc i oddalenie przeciwności. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św.  Msze św. będą o godz. 8:00 12:00 i 18:00.
  2. W 1. piątek miesiąca spowiedź św. od 7:30 i od godz. 16:00 ,a w sobotę I miesiąca Msza św. poranna o godz. 7:30 będzie odprawiona w intencji wspólnoty Żywego Różańca i w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny za zniewagi i brak miłości jakich doznaje od ludzi. Po Mszy św. będzie odmawiany różaniec wynagradzający, Serdecznie zapraszamy do modlitwy czcicieli Maryi i wszystkich parafian. Zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę w liturgii wspominamy św. Błażeja patrona od chorych na gardło.
  3. Zachęcamy wiernych do przeczytania w tygodniku –„Niedziela” artykułu pt: „Światło w ciemności świeci” czyli o Matce Bożej Gromnicznej, polecamy ciekawy artykuł o siostrach zakonnych  tytuł: „Wielka tajemnica powołania”. 
  4. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka będzie zbierać datki przed kościołem dla sióstr zakonnych kontemplacyjnych. Siostry klauzurowe błagają o wsparcie w zamian obiecują modlitwę. Same przyjechać nie mogą bo one nie opuszczają całe życie swojego klasztoru. Serdecznie prosimy o dar z serca.
  5. Od jutra rozpoczynamy dla dzieci akcję „Zimę w Mieście 2018 - otwarte drzwi”. Codziennie atrakcyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wycieczki, zabawy, konkursy i ciekawe spotkania. Serdecznie zapraszamy dzieci w czasie ferii. Szczegółowy program jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Odpłatność jedynie za zajęcia wyjazdowe (bilety wstępu, bilety MPK), opieka zapewniana bezpłatnie.
  6. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim rodzinom, które ofiarą, modlitwą i życzliwością wspierają  naszą parafię. Bóg wielki zapłać.