Ogłoszenia duszpasterskie 2018-01-21

III Niedziela zwykła, 21.01.2018 r.

  1. Trwamy w modlitwie o uproszenie u Boga jedności wśród chrześcijan. 
  2. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Klubu Seniora przy naszej parafii. 
  3. W środę o godz. 18:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.
  4. Polecamy wiernym tygodniki  katolickie – „Rycerz Niepokalanej”, „Nasza Rodzina” czy  „Niedziela”, dla młodzieży „Droga” i  „Miłujcie się”, dla dzieci „Moje Pismo Tęcza” i „Rycerzyk Niepokalanej”. Bardzo wiele dobrych  ciekawych artykułów. Warto czytać prasę katolicką.
  5. W naszej parafii jest wiele osób, które żyją bez sakramentu małżeństwa a nie maja przeszkód by zawrzeć sakramentalne małżeństwo. Osoby w takim stanie nie mogą przystępować do komunii św., nie otrzymają rozgrzeszenia przy spowiedzi św., nie mogą być rodzicami chrzestnymi. Prosimy te osoby o przemodlenie swojej sytuacji i podjęcie decyzji na małżeństwo sakramentalne  z błogosławieństwem Bożym.
  6. Kolęda w tym tygodniu: poniedziałek - ul. Fieldorfa „Nila” 13 i Sosabowskiego 13 i tzw. poprawki.
  7. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim wiernym, którzy z wielką życzliwością przyjęły kapłana z wizytą duszpasterską i które ofiarą, modlitwą  wspierają  naszą parafię. Bóg wielki zapłać za tyle dobra i życzliwości. Rodziny, które były przeszkodzono mogą zgłosić w zakrystii na poprawki.
  8. W zimowej porze na każdą niedzielę ogrzewamy kościół. Prosimy wiernych o dobre zamykanie drzwi tak drewnianych jak i szklanych. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary na ogrzewanie.