Ogłoszenia duszpasterskie 2017-12-31

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, 31.12.2017 r.

  1. Dzisiaj Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień szczególnej modlitwy w intencji rodzin, aby były Bogiem silne i aby w rodzinach panowała miłość, zgoda i wzajemne poszanowanie. Dzisiaj na zakończenie Starego Roku nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 18:30.

  2. W poniedziałek  Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w każdą niedzielę. 

  3. Z racji pierwszego piątku spowiedź św. o godz. 7:30  i od godz. 16:00. Wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych w domach. 

  4. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. jak każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i mirry. Poświęconą kredą opisujemy drzwi naszych domów. C+M+B 2018 r. jako znak zaproszenia Chrystusa do naszej rodziny w roku 2018. W naszym mieście już po raz kolejny odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Eucharystią w archikatedrze o godz. 12:00. Bezpośrednio po Mszy św. Orszak wyruszy w kierunku Placu Biegańskiego, gdzie odbędzie się plenerowe przedstawienie i przejście na Jasną Górę, gdzie Królowie oddadzą pokłon Dziecięciu Jezus. Serdecznie zachęcamy wszystkie rodziny z dziećmi do udziału w barwnym i atrakcyjnym przemarszu Trzech Króli w Częstochowie.  

  5. Jest potrzebna opiekunka do osoby chorej. Zainteresowane osoby zapraszamy do zakrystii. 

  6. Kancelaria parafialna w czasie trwania kolędy będzie czynna według stałego porządku.  

  7. Polecamy tygodnik „ Niedziela” i  Rycerza Niepokalanej.

  8. Wszystkim rodzinom za składane ofiary na upiększanie świątyni z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.

  9. Pełny harmonogram wizyty duszpasterskiej dostępny jest pod tym linkiem: http://www.swmaksymilian.pl/aktualnosci/wizyta-duszpasterska-20172018