Ogłoszenia duszpasterskie 2017-12-10

II Niedziela Adwentu, 10.12.2017 r.

 1. Adwent to czas czuwania nad samym sobą, żeby Bóg nie przeszedł do nas nadaremno. Czuwać to kochać, bo tylko ten kto kocha, nie przeoczy przychodzącej Miłości. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w roratach. Dzisiaj jest też niedziela modlitwy i wsparcia duchowego i materialnego Kościoła na Wschodzie. 

 2. W poniedziałek na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Klub Seniora. Wspólnie będziemy się modlić w intencji o błogosławieństwo Boże dla całej Wspólnoty Klubu Seniora i ich rodzin.

 3. We wtorek zapraszamy młodzież z kl. VII, II i III gimnazjum na roraty i potem na sali  na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

 4. W środę od godz. 18:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.  

 5. Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci wszystkim parafianom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości św. Mikołaja. Św. Mikołaj spotka się i obdarzył  prezentami 120 dzieci z naszej parafii.  

 6. Drodzy parafianie zapraszamy i zachęcamy was do czytania katolickiej prasy. Szczególnie polecamy nasz tygodnik „Niedziela” a  w nim artykuł pt: „ Adwentowe prace domowe”, czy  tytuł: „Z głową w gwiazdach”. Jako ludzie wierzący powinniśmy ubogacać się duchowo, intelektualnie i kulturowo, ale w duchu wiary, nigdy zaś w duchu wrogim Bogu, Kościołowi i ludziom wierzącym, a tak wiele czasopism codziennych i tygodniowych przez nas nabywanych uderza w naszą wiarę, w naszą rodzinę i zasady życia ewangelicznego. Niech nam przyświeca myśl: Każda rodzina, czyta prasę katolicką.  

 7. Caritas Polska rozprowadza świece na stół wigilijny, by pomóc ludziom biednym,  w potrzebie na nadchodzące Święta. Koszt 6 zł. Świece są na ławeczkach przy wyjściu z kościoła, a duże świece są w zakrystii po 12 zł. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Udział w rekolekcjach niech będzie wyrazem naszej wiary, spowiedź św. znakiem  naszego  nawrócenia, a modlitwa wyrazem naszej miłości do Boga i do bliźniego. Właściwie przeżyte rekolekcje stanowią często początek nowego, lepszego etapu naszego życia. Czas rekolekcji jest wielkim darem łaski Bożej. Od nas zależy, jak z tego daru skorzystamy. Wszystkich Parafian zapraszamy do gorliwego przeżycia rekolekcji św. Dla wszystkich rodzin został wydrukowany biuletyn „Domowy Kościół”, w którym podany jest szczegółowy program REKOLEKCJI, zachęta, a także program wizyty duszpasterskiej - kolędy. Prosimy zabrać biuletyn do każdego domu.

  PLAN REKOLEKCJI na NIEDZIELĘ, 17.12.2017 r.:
  8:00 - Msza św. z nauką dla kobiet
  9:30 - Msza św. z nauką dla młodzieży i gimnazjum
  11:00 - Msza św. z nauką dla dzieci starszych z rodzicami
  12:00 - Msza św. z nauką dla mężczyzn
  15:00 - Msza św. z nauką dla dzieci młodszych z rodzicami
  19:00 - Msza św. z nauką dla osób starszych
  21:00 - Apel Maryjny

 9. Wszystkim rodzinom, które pomagają przy upiększaniu naszej nowej świątyni ofiarą, modlitwa i pracą z głębi serca dziękujemy i mówimy.  Bóg wielki zapłać.