Ogłoszenia duszpasterskie 2017-12-03

I Niedziela Adwentu, 03.12.2017 r.

  1. Rozpoczęliśmy ADWENT, czas bliższego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, a w dalszej perspektywie, ADWENT to oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Codziennie roraty o godz. 1800 dla dzieci z rodzicami.  Dzieci będą otrzymywały na roratach pobożne obrazki, z których utworzą plakat i hasło. Również dzieci będą losowały figurkę z Panem Jezusem. Nadto będą losowały słodycze, które w koszyczku pod chórem będą darem od rodziców , dziadków czy starszych. Prosimy rodziców, dziadków i starszych o słodkie dary dla dzieci. Na koniec Adwentu dzieci wytrwałe otrzymają nagrody. Ogłaszamy też konkurs z nagrodami na najpiękniejszy lampion. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w roratach.

  2. Trwa Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

  3. W poniedziałek Msza św. o godz. 18:00 będzie w intencji Akcji Katolickiej. Po modlitwie wspólne spotkanie na sali i wykład ks. prof. Mariana Szczerby. Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków na wspólną modlitwę i braterskie spotkanie.

  4. Polecamy wiernym prasę katolicką : „Niedzielę”, „Rycerza Niepokalanej”, „Nasza Rodzina”.

  5. Klub Seniora – członków i sympatyków zapraszamy na 11 grudnia na Mszę św. wieczorną w intencji o błogosławieństwo Boże dla całej Wspólnoty Klubu Seniora i ich rodzin. 

  6. Zbliża się św. Mikołaj, radosny dzień dla dzieci. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej i Rycerstwa Niepokalanej zbierają datki na paczki od św. Mikołaja dla dzieci. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcą za dar z serca. Święty Mikołaj przyjedzie do dzieci w czwartek o godz. 16:30. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie na Sali na plebani.

  7. Prowadzimy prace przy dekoracji szklanych drzwi. Rodzinom za wsparcie, modlitwę i pomoc przy upiększaniu naszego kościoła wyrażamy wdzięczność. Bóg zapłać.