Ogłoszenia duszpasterskie 2017-11-26

Uroczystość Chrystusa Króla, 26.11.2017 r.

 1. Równo rok temu, we wszystkich świątyniach w kraju dokonaliśmy uroczystego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Akt ten jest uznaniem Chrystusa i Jego panowania nad całym światem i poddaniem się Jego prawu. Uroczystość Chrystusa Króla jest też  patronalnym Świętem Akcji Katolickiej i dlatego upraszamy obfitość łask Bożych dla bożej działalności Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.

 2. W środę od godz. 18:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. 

 3. Od środy przez osiem dni po każdej wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać modlitwy nowennowe przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zapraszamy Rycerzy Niepokalanej i wszystkich wiernych.

 4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. o godz. 7:30 i od 16:00. A w sobotę Msza św. o godz. 18:00 będzie w intencji Żywego Różańca.

 5. Polecamy parafianom katolickie czasopisma:  tygodnik „Niedziela”, „Rycerza Niepokalanej”, „W naszej rodzinie”. Bardzo wiele ciekawych tekstów podnoszących wartości duchowe.

 6. Jak co roku pragniemy dzieciom z rodzin ubogich zorganizować spotkanie ze św. Mikołajem. Na ten cel w przyszłą niedzielę Akcja katolicka będzie zbierać datki do puszek przed kościołem.

 7. Dzisiaj gościmy ks. Ireneusza z Poznania, który dzieli się z nami Słowem Bożym i świadectwem wiary. My okażemy mu wsparcie datkiem na remont kościołów w których pracuje. 

 8. W kościele dekorujemy artystycznie szklane drzwi. Prace będą kontynuowane. Wszystkim drogim rodzinom za składane ofiary na nasz kościół wyrażamy gorące podziękowanie. Bóg zapłać. 

  Życzenia dla Ks. Andrzeja – Solenizanta.

  W Dniu Uroczystym i Solennym ogarniamy drogiego Ks. Andrzeja naszą modlitwą i najlepszymi życzeniami. Drogi Księże Andrzeju - kapłan jest bramą do nieba i ambasadorem Boga.  Twoją rolą jest pokazywać Jezusa; musisz sam zniknąć, a ukazać Jezusa i starać się pozostawić dobre wspomnienie w duszy każdego z tych, którzy do Ciebie przychodzą. Niech dar Kapłaństwa będzie dla Ciebie  źródłem radości i szczęścia. Niech uzdolni Cię do skutecznego użyczania   Naszemu Panu swego głosu, rąk i serca, całego siebie. Życzymy Ci obfitości łask Bożych i błogosławieństwa Bożego na wszystkie dni kapłańskiej służby. Bądź kapłanem z pasją i uśmiechem. Niech wierni otaczają Ci  modlitwą, serdecznością i życzliwością. Patron św. Andrzej niech wspiera Cię swoją opieką i orędownictwem u Boga. W dniu solennym dziękujemy Ci za piękną pracę duszpasterską w naszej wspólnocie. Bóg zapłać i szczęść Boże.