Ogłoszenia duszpasterskie 2017-11-19

XXXIII Niedziela Zwykła, 19.11.2017 r.

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zainteresowanych pogłębieniem znajomości Pisma Świętego zapraszamy na Krąg Biblijny. 

 2. W środę przypada w liturgii wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki i śpiewu. Modlimy się w intencji o błogosławieństwo dla pana Jana organisty, dla chóru „Dwie Korony” pod dyrekcja pani prof.  Marii Kloś  i dla scholki dziecięcej.  

 3. W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy cała Służbę Liturgiczną i wszystkich rodziców ministrantów, lektorów i kandydatów do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. zapraszamy rodziców na poczęstunek i wspólne spotkanie. 

 4. W sobotę 25 XI o godz. 15:30  cała młodzież, a szczególnie przygotowująca się do bierzmowania jest zaproszona na spotkanie ewangelizacyjne do Hali Polonia przy ul. Dekabrystów 43. „Strumienie wody żywej” to hasło tego spotkania młodzieżowego, które poprowadzi Ks. Abp Grzegorz Ryś, a świadectwo złoży Jasiek Mela.  

 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Na jasnej Górze od godz. 15:30 rozpocznie się Forum Akcji Katolickie. Msza św. , wykłady tematyczne, dzielenie się świadectwami. Zapraszamy członków AK. 

 6. Do poniedziałku włącznie zbieramy zużyty sprzęt RTV i AGD. Sprzęt składujemy przy plebani. Dochód przeznaczamy na pomoc misjonarzom i misjonarką z Afryki. 

 7. Przychodnia Lekarska „Medicom Bis”, przy ul. Pużaka 5 zaprasza na bezpłatny program leczenia dla osób w wieku 60-62,75-77 i 85 i więcej. Badania dotyczą słuch, wzroku, pamięci, równowagi itp. A w piątek od godz. 1400 w odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc oraz echo serca. Cena badania 55zł. Rejestracja na tel. nr 34 262 33 54. Szczegóły na plakatach.  

 8. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej, która ubogaca życie naszej parafii przez dzieła modlitewne, charytatywne, zaangażowanie w liturgii i dzieła społeczne jest bardzo oddanym naszej parafii Stowarzyszeniem. Dzisiaj u Rycerzy Niepokalanej można będzie nabyć kieszonkowy kalendarzyk i modlitewnik, bardzo praktyczny i przydatny. Można otrzymać cudowny medalik, który jest pomocą, a często ratunkiem w sytuacjach trudnych, beznadziejnych. Noszenie medalika przynosi wiele łask i pomaga w przeciwnościach. Do puszek u Rycerzy można złożyć ofiarę jako dar dalszą na działalność Rycerstwa Niepokalanej. Prosimy o dar z serca, a Rycerze zobowiązują się do wytrwałej modlitwy za darczyńców.

 9. Polecamy prasę katolicka „Niedziela , Rycerz Niepokalanej i nasze parafialne czasopismo „Maksymilian’ opisujące życie naszej parafii. 

 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Ireneusza z Poznania, który podzieli się z nami Słowem Bożym i świadectwem życia w wierze. My okażemy mu wsparcie na kościoły, które o restauruje. Również w przyszłą niedzielę będziemy modlić się i składać życzenia imieninowe ks. Andrzejowi.

 11. W minionym tygodniu po odnowieniu został zainstalowany krzyż misyjny. W kościele dekorujemy szklane drzwi aby starsi czuli się bezpieczniej. Prace będą kontynuowane. Dzisiaj III niedziela miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę i ofiary składane przy przyjmowaniu opłatków będą przekazane na potrzeby naszej świątyni. Wszystkich parafian ofiarodawców wspierających upiększanie naszego kościoła polecamy w modlitwie Bogu i z serca dziękujemy. Bóg zapłać