Ogłoszenia duszpasterskie 2017-11-12

XXXII Niedziela Zwykła, 12.11.2017 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w wielu krajach świata. Czy wiesz, że.... 105 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, co pięć minuty ginie chrześcijanin? 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. W ponad 116 krajach łamie się prawo wolności religijnej. Świat milczy my działajmy!

  2. Jutro, zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej i Klubu Seniora na Mszę św. wieczorną i spotkanie na sali. Wykład o Jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Jasnogórskiego wygłosi prof. Zdzisław Sowiński wieloletni świadek wszystkich ważnych wydarzeń w narodowym sanktuarium. 

  3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Młodzież bierze udział we Mszy św. a potem spotkanie na sali. I tak zapraszamy: w poniedziałek - kl. II Gimnazjum, we wtorek - kl. III Gimnazjum a środę kl. VII. 

  4. Od czwartku do poniedziałku odbędzie się w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. Sprzęt zużyty przywozimy na plac przed plebanię. Uzyskany dochód ze zbiórki będzie przekazany dla misjonarzy i misjonarek z Polski na sprzęt medyczny w krajach afrykańskich. 

  5. W Częstochowie powstaje Ośrodek Muzyki Liturgicznej. Inauguracja Ośrodka będzie 18 listopada (sobota) w parafii św. Zygmunta w Częstochowie. W programie o godz. 1000 Msza św. O godz. 1130 wykład ks. prof. Kazimierza Szymonika pt: Muzyka liturgiczna w nauczaniu Benedykta XV. Potem wspólny poczęstunek. Zainteresowanych muzyką liturgiczna serdecznie zapraszamy. 

  6. Polecamy prasę katolicką: „ Niedzielę” i artykuł pt: Ocalmy chrześcijan” i „ Czyń dobro”. Jest też najnowsze wydanie „Rycerza Niepokalanej” i wspaniałe świadectwa o cudownej mocy medalika z wizerunkiem Maryi. 

  7. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej, która ubogaca życie naszej parafii przez dzieła modlitewne, charytatywne, zaangażowanie w liturgii i dzieła społeczne jest bardzo oddanym naszej parafii Stowarzyszeniem. W przyszłą niedzielę u Rycerzy Niepokalanej można będzie nabyć kieszonkowy kalendarzyk i modlitewnik, bardzo praktyczny i przydatny. Można otrzymać cudowny medalik, który jest pomocą, a często ratunkiem w sytuacjach trudnych, beznadziejnych. Noszenie medalika przynosi wiele łask i pomaga w przeciwnościach. Do puszek u Rycerzy można złożyć ofiarę jako dar dalszą na działalność Rycerstwa Niepokalanej. Prosimy o dar z serca, a Rycerze zobowiązują się do wytrwałej modlitwy za darczyńców. 

  8. Informujemy, że nasi przedstawiciele parafii z dokumentem upoważniającym od poniedziałku będą roznosić poświęcony opłatek na stół wigilijny. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Ofiary składane przy przyjmowaniu opłatków będą w całości przekazane na nasz kościół. W przyszłą III niedzielę miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę i ofiary składane przy przyjmowaniu opłatków będą przekazane na potrzeby naszej świątyni. Wszystkich parafian ofiarodawców polecamy w modlitwie dobremu Bogu.