Ogłoszenia duszpasterskie 2017-10-29

XXX Niedziela Zwykła, 29.10.2017 r.

 1. Dzisiaj wspominamy 15. rocznicę konsekracji naszego kościoła. Modlimy się za całą parafię i wszystkich dobrodziejów świątyni o szczególne łaski od Boga. Na Mszy św. wieczornej Ks. Arcybp Wacław Depo dokona uroczystego posłania na misje Sabiny Kuk. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
 2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. W duchu pamięci, wdzięczności,  miłości i modlitwy polecajmy Miłosierdziu Bożemu tych, którym zawdzięczamy dar życia, miłości, wiary i wychowania. Jako ludzie wierzący pamiętajmy o pełnym uczestnictwie we Mszy św. w intencji naszych drogich zmarłych. Nasza obecność na cmentarzu niech ma charakter religijny i modlitewny, a nie tylko zewnętrzny płytki, obyczajowy. Wierni mogą zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar dla duszy w czyśćcu cierpiącej. By zyskać odpust zupełny należy:
  a) Być po spowiedzi św.
  b) Uczestniczyć we Mszy św.
  c) Przyjąć Komunię św.
  d) Pomodlić się na intencję Ojca św.
  Ze względu na godność i świętość miejsca na cmentarz nie wprowadzamy psów, innych zwierząt i nie palimy papierosów.
   W naszej parafii Msze św. będą jak w każdą niedzielę bez Eucharystii o godz. 15:00. 
 3. W zakrystii przyjmujemy na wypominki za zmarłych z naszych rodzin.
 4. W czwartek 2 listopada, Dzień Zaduszny, modlimy się za wszystkich zmarłych – naszych bliskich, sąsiadów, przyjaciół, pedagogów. W modlitwie pamiętamy o naszych braciach i  siostrach czekających w „przedsionku nieba” – w czyśćcu na wejście do domu Ojca Niebieskiego. Polecamy ich w modlitwach miłosiernemu Stwórcy. Mocno wierzymy, że spotkamy się z nimi w wieczności. Swoją wiarę opieramy na fakcie zmartwychwstania naszego Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Od czwartku przez osiem dni – oktawę, różaniec św. z wypominkami pół godz. przed  Eucharystią, a potem Msza św. za zmarłych. Serdecznie zapraszamy wiernych do modlitwy.
 5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od 16:00. W sobotę I miesiąca Msza św. wieczorna w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Na ławeczkach jest wyłożona prasa katolicka prosimy o zainteresowanie się mądrymi i szlachetnymi tytułami i treściami. Polecamy tygodnik „Niedziela”, Rycerza Niepokalanej, Naszą Rodzinę.   
 7. Wszystkich parafian, którzy wspierają dzieło upiększania naszej świątyni. Niech dobry Bóg będzie nagrodą za wielkość serca. Bóg zapłać.