Ogłoszenia duszpasterskie 2017-10-22

XXIX Niedziela Zwykła, 22.10.2017 r.

  1. Dzisiaj  rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod zawołaniem „Idźcie i głoście”. Tydzień Misyjny to szczególny czas powszechnej troski o misjonarzy. Każdy misjonarz jest wielkim ambasadorem naszej ojczyzny. Misjonarze mają bardzo często bardzo trudne warunki bytowe. Jak pomóc misjonarzom : - modlitwa w intencji misji i modlitwa o nowe powołania misyjne, - wsparcie materialne tych, którzy posiadają mniej niż My. Z naszej parafii wyjedzie na misje do Salwadoru na dwa lata Sabina Kuk, która swoją pierwszą misję sprawowała przez 17 miesięcy na Filipinach. W Tygodniu misyjnym będziemy więcej pamiętali w modlitwie o Sabinie, misjonarkach i misjonarzach.  Przez całą niedzielę będziemy zbierać datki do puszek przed kościołem dla Sabiny by mogła podjąć pracę misjonarki w Salwatorze. Ks. Arcybp Wacław Depo w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 19:00 w uroczysty sposób dokona posłania Sabiny na misje. Serdecznie zapraszamy. 
  2. We wtorek młodzieży z kl. II Gimnazjum, a w środę młodzież z kl. III Gimnazjum o godz. 17:30 weźmie udział w różańcu, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. W tygodniku katolickim „Niedziela” polecamy artykuł pt: „Misyjne życie” jak również artykuł „Polska silna rodziną.
  4. Rozpoczęła się IV edycja częstochowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do projektu nr 360 przebudowa chodnika ul. Starzyńskiego przy Szkole Podstawowej nr 50, również zadanie nr 168 modernizacja bazy dydaktycznej w Szkole Podstawowej. Tylko dzięki mieszkańcom naszej dzielnicy możemy uzyskać akceptację tych przedsięwzięć. Głosowanie od 13 lat przez Internet, osobiście od 21 października do 5 listopada. Więcej szczegółów na plakatach. W Częstochowie ruszyła nowa forma wsparcia dla Seniorów „ Bezpiecznie we własnym domu” czyli Bezpłatna teleopieka. Szczegóły na plakatach i ulotkach. 
  5. Zbliża się listopad miesiąc modlitw za naszych drogich zmarłych. Pamiętajmy o zamówieniu Mszy św. za naszych bliskich i o wypominkach, czyli modlitwie pomagającej duszom w czyśćcu cierpiącym. Druki wspominkowe rozłożone na ławeczkach należy czytelnie wypełnić i ze stosowną ofiarą przekazać w zakrystii.
  6. Wszystkim drogim Parafianom, którzy wspierają modlitwą pracą i ofiara upiększanie naszej świątyni składamy wielkie podziękowanie. Bóg zapłać.