Ogłoszenia duszpasterskie 2017-10-15

XXVIII Niedziela Zwykła, 15.10.2017 r.

 1. W październiku modlimy się na różańcu św. codziennie o godz. 17:30. Wyjątkowo w poniedziałek z racji 100 rocznicy Rycerstwa Niepokalanej różaniec będzie odmawiany procesyjnie po terenie parafii po Mszy św. wieczornej i zakończy się Apelem Maryjnym. Serdecznie zapraszamy Rycerzy Niepokalanej i wiernych do wspólnej modlitwy.

 2. W poniedziałek o godz. 12:15 na parkingu przy kościele będzie można w ambulansie przebadać płuc, gęstość kości na osteoporozę. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Również w poniedziałek godz. 19:00 zapraszamy  spotkanie Seniorów i sympatyków Klubu Seniora.

 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zainteresowanych pogłębieniem Pisma Św. zapraszamy na Krąg Biblijny.

 4. W środę o godz. 18:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika.

 5. Młodzieży z kl. III Gimnazjum w środę o godz. 17:30 weźmie udział w różańcu, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 6. Zapraszamy serdecznie na doroczne spotkanie dla Służby Zdrowia, które odbędzie się w piątek o godz. 18:00 w kościele Najśw. Imienia Mari Al. NMP. 56.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, któremu przyświeca motto „Idźcie i głoście”. Z naszej parafii wyjedzie na misje do Salwadoru na dwa lata Sabina Kuk, która swoją pierwszą misję sprawowała przez 17 miesięcy na Filipinach. W Tygodniu misyjnym będziemy więcej pamiętali w modlitwie o Sabinie, misjonarkach i misjonarzach i o nowe powołania misyjne.  Przez całą niedzielę będziemy zbierać datki do puszek przed kościołem dla Sabiny by mogła podjąć pracę misjonarki w Salwatorze.

 8. Polecamy prasę: katolicki tygodnik „Niedziela”, a także nasze czasopismo parafialne „Maksymilian” opisujące życie naszej parafii.

 9. Godną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby dobry Bóg przyjął ich do Królestwa Wszystkich Świętych w niebie. Zbliża się listopad miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o Mszy św. zamówionej w intencji o niebo dla naszych bliskich krewnych i o wypominkach czyli modlitwie pomagającej duszom w czyśćcu cierpiącym. Druki wypominkowe są rozłożone na ławeczkach.

 10. Od 19-23. X. 2017 odbędzie się Międzynarodowy Kongres EUROPA CHRISTI. Szczegóły zaproszenia na plakacie.

 11. Dzisiaj jest III niedziela miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększanie naszego kościoła. Wszystkim drogim Parafianom, którzy wspierają modlitwą, pracą i ofiarą piękno naszej świątyni składamy wielkie podziękowanie. Bóg zapłać.