Ogłoszenia duszpasterskie 2017-10-08

XXVII Niedziela Zwykła, 08.10.2017 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich świątyniach Polski po raz siedemnasty obchodzimy „Dzień Papieski”.  Bogu dziękujemy za wielki dar Ojca św. największego z rodu Polaków. W „Dniu Papieskim”, upamiętniającym życie, dzieło i myśli Świętego Jana Pawła II, który przeżywanym pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Starajmy się w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym tak jak Ojciec św., być orędownikami godności ludzkiej i bronić największego dobra jakim jest rodzina, życie człowieka.  Dzisiaj dla polskiej młodzieży zdolnej, ale z ubogich rodzin zbieramy datki przed kościołem na fundusz stypendialny. Za okazana pomoc i dar z serca bardzo dziękujemy.

 2. W październiku codziennie zapraszamy wiernych na modlitwę różańcową. Dzieci we wtorek i czwartek, młodzież w każdy piątek. 

 3. Dobra wiadomość dla seniorów. 12 i 13 października Częstochowskie Święto Seniorów. 12 X uroczyste otwarcie o godz. 11:00 – występ zespołu Ale! Babki, potem zajęcia zdrowotne. O godz. 13:00 poczęstunek. Wstęp wolny. Od godz. 9:00 z placu Biegańskiego darmowe autobusy będą dowozić na Halę sportową przy ul. Żużlowej 4.
  13 X o godz. 18:00 koncerty: Wojciech Gąsowski, Kazimierz Kowalski i Rudi Schuberth. Bilety normalnie po 100 zł. Dla seniorów za 10 zł. Zachęcamy do skorzystania z tych propozycji.  

 4. W sobotę Dzień Nauczyciela. Zapraszamy wszystkich nauczycieli wychowawców na Mszę św. o godz. 18:00 i na modlitwę w ich intencji. 

 5. W przyszłą niedzielę w katedrze o godz. 16:30 nasz parafianin, organomistrz Przemysław Kmieć zaprasza na koncert organowy z racji stulecia Parafii archikatedralnej. 

 6. Polecamy wiernym prasę katolicką. W „Niedzieli” artykuły pt: Mój dom – mój świat. Czy Różaniec modlitwa 20 osób w tej samej sprawie. Polecamy także najnowszego „Rycerza Niepokalanej”.

 7. Dzieci uzdolnione muzycznie mogą skorzystać z nauki gry na skrzypcach, gitarze i instrumentach klawiszowych w naszym Katolickim Ognisku Wychowawczym. Osoby dorosłe zapraszamy do nauki języka angielskiego na różnych poziomach. Na naukę języka nigdy nie jest za późno.

 8. Godną  i zbawienną rzeczą jest modlić się za naszych drogich zmarłych. Na ławeczkach rozłożone są druki wypominkowe. Prosimy je czytelnie wypełnić i przekazać z ofiarą do kancelarii lub zakrystii.

 9. W przyszłą niedzielę III miesiąca modlimy się w intencji wszystkich ofiarodawców naszego kościoła. Wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększanie naszej świątyni. Drogim rodzinom za składane ofiary mówimy Bóg zapłać i polecamy wszystkich darczyńców łaskawości Boga.