Ogłoszenia duszpasterskie 2017-10-01

XXVI Niedziela Zwykła, 01.10.2017 r.

  1. W październiku różaniec św. codziennie o godz. 17:3o, a w niedzielę o godz. 18:3o. Dzieci odmawiają różaniec  w każdy wtorek i czwartek, a  młodzież w każdy piątek. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy różańcowej.

  2. W poniedziałek Msza św. wieczorna w intencji Akcji Katolickiej. Potem spotkanie na auli dla Akcji Katolickiej i Klubu Seniora i zainteresowanych z posłem na Sejm prof. Konradem Głębockim o godz. 18:45. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.

  3. W środę o godz. 18:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad prawnika. 

  4. W piątek I miesiąca spowiedź św. o godz. 7:30 i od 16:00.

  5. W sobotę I miesiąca, liturgiczne wspomnienie Matki Bożej  Doroczna pielgrzymka wspólnot Żywego Różańca w Wyższym Seminarium Duchowym w Częstochowie ul. Św. Barbary 41. O godz. 9:00 rozpoczęcie modlitwą różańcową, potem konferencja i Eucharystia. O godz. 12:30 procesja różańcowa. Również w sobotę będziemy pielgrzymować do granic państwa na modlitwę w intencji ojczyzny. Zbiórka pielgrzymów o godz. 7:00 przed plebanią.

  6. W minionym tygodniu potężne trzęsienie ziemi w Meksyku zabiło setki ludzi, ogromne zniszczenia i wielkie tragedie ludzi. Na pomoc poszkodowanym w Meksyku dzisiaj w całej Polsce zbieramy datki do puszek. Prosimy kto może o dar z serca.

  7. W przyszła niedzielę przypada XVII Dzień Papieski – Dzielimy się Miłością. Modlitwę zanosimy do świętego Jana Pawła II - największego z rodu Polaków, prosząc Boga o szczególną opiekę na Kościołem w Polsce, na świecie i wszystkimi rodzinami. W całej Polsce i w naszym mieście będzie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jako wsparcie dla młodzieży uzdolnionej, a z biednych rodzin.

  8. Dzisiaj zbieramy bardzo ważne podpisy o ochronę życia poczętego dzieci nienarodzonych podejrzanych o chorobę.

  9. Za składane ofiary na upiększenie naszej świątyni, otoczenia wyrażamy wszystkim ofiarodawcom wielkie podziękowanie. Bóg zapłać