Ogłoszenia duszpasterskie 2023-05-21

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 21.05.2023 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy prawdę o naszym powołaniu do życia w niebie. Przez dobre i Boże życie mamy zasłużyć na nagrodę nieba.
  2. „Po pierwsze życie”. Pod takim hasłem dzisiaj ulicami Częstochowy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się od godz. 16:00 przy katedrze, a potem przemarsz Alejami NMP na błonia jasnogórskie. Ubierzmy się na biało z kwiatami w rękach. Dajmy świadectwo, jak piękne jest życie i rodzina.
  3. Klub Seniora zaprasza członków i sympatyków na spotkanie w poniedziałek na godz. 1830. Zostaną przedstawione propozycje programowe na najbliższy okres. Zbiórka Seniorów na pielgrzymkę do Opola i Kamieńca Ząbkowickiego w środę o godz. 615 przed plebanią.
  4. W sobotę zapraszamy Rycerzy Niepokalanej i chętnych na wyjazd do Wąsosza. W programie pielgrzymki Msza św. w intencji ks. Krzysztofa. Droga krzyżowa na kalwarii i wspólne spotkanie. Zachęcamy do skorzystania z tej pielgrzymki. Wyjazd o godz. 1300. Zapisy do czwartku.
  5. Na ławeczkach jest prasa katolicka . Polecamy tygodnik „Niedziela” z artykułem pt: „Jestem mamą, to moja kariera”. Polecamy „Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka Niepokalanej a dla dzieci. 
  6. Nasza parafia organizuje kolonie letnie od 15-25 lipca w Międzybrodziu Bialskim w Beskidzie Żywieckim. Bardzo atrakcyjna okolica do zwiedzania. Bogaty program.  Opieka doświadczonych nauczycieli, dojazd autokarem. W programie wycieczki autokarowe. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Zapisy w piątki od godz. 17:00 – 18:00 w kawiarence na plebani. O wyjedzie decyduje kolejność zapisu.
  7. Do końca maja zbieramy na studnie w Czadzie. Stare zepsute telefony komórkowe, stare tablety i laptopy, zegarki i aparaty fotograficzne oraz zbędne monety z całego świata. 
  8. Nasz parafia nasza tradycyjnie organizuje Festyn Dobroczynny 11 czerwca na Dzień Dziecka. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Po chórem jest ustawiony kosz na fanty. Prosimy składać w koszu nowe: zabawki, pluszaki, gry, i inne drobne rzeczy na fanty do loterii. Kto może niech kupi los u ministrantów przed kościołem. Z jedynie  10 zł. możesz wygrać: 1)- najnowszy model komputera 2) profesjonalna lunetę do obserwacji astronomicznych nieba i gwiazd. 3) wyjazd na trzydniową wycieczkę do Pragi i okolic. 4)- dwa przeloty samolotem nad miastem, 5) komplet pięknej srebrnej biżuterii i inne atrakcyjne nagrody. Nie wygrana jest tu najważniejsza, ale biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel, wypoczynek dzieci i młodzieży.
  9. Drogim parafianom za składane ofiary na upiększanie naszej świątyni i otoczenia z głębi serca i jak najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.