Ogłoszenia duszpasterskie 2023-05-14

VI Niedziela Wielkanocna, 14.05.2023 r.

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci z kl. III przystąpiły do I Komunii św. Z całego serca dziękujemy pani katechetce Annie Urbaniak, za wielki wkład pracy i trudu w tak dobre, dogłębne i piękne przygotowanie dzieci do tej podniosłej uroczystości. Pracować z panią Anią to wielka przyjemność. Gratulacje składamy dzieciom, rodzicom, rodzicom chrzestnym, katechetom, nauczycielom i wychowawcom.  Z dziećmi i rodzinami spotkamy się na nabożeństwie maryjnym o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy
  2. W poniedziałek na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za wspólnotę Akcji Katolickiej a potem druga część wykładu ks. dr Mariusza na temat ekumenizmu.  Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków.
  3. Na ławeczkach jest prasa katolicka . Polecamy tygodnik „Niedziela” z artykułem pt: Jaką misję powierzył Bóg Polsce i Polakom. 
  4. Nasza parafia organizuje kolonie letnie od 15 -25 lipca w Międzybrodziu Bialskim w Beskidzie Żywieckim. Bardzo atrakcyjna okolica do zwiedzania. Bogaty program. Opieka doświadczonych nauczycieli, dojazd autokarem. W programie wycieczki autokarowe. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Zapisy w piątki od godz. 17:00 – 18:00 w kawiarence na plebani. O wyjedzie decyduje kolejność zapisu.
  5. Akcja Katolicka w naszej parafii przyłączyła się do inicjatywy wybudowania studni głębinowej dla naszych braci chrześcijan w Czadzie, kraju bardzo a bardzo ubogim. Na studnie zbieramy w parafii: stare zepsute telefony komórkowe, stare tablety i laptopy, zegarki i aparaty fotograficzne oraz zbędne monety z całego świata.  Przyniesione rzeczy składamy do odpowiednich kartonów ustawionych na stoliku pod chórem.
  6. Nasz parafia nasza tradycyjnie organizuje Festyn Dobroczynny 11 czerwca na Dzień Dziecka. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Po chórem jest ustawiony kosz na fanty. Prosimy składać w koszu nowe: zabawki, pluszaki, gry, i inne drobne rzeczy na fanty do loterii. Jeśli uzyskamy dochód z festynu, będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na oazę i kolonie w czasie wakacji. Kto może niech kupi los u ministrantów przed kościołem. Z jedynie  10 zł. możesz wygrać: 1)- najnowszy model komputera 2) profesjonalna lunetę do obserwacji astronomicznych nieba i gwiazd. 3) wyjazd na trzydniową wycieczkę do Pragi i okolic. 4)- dwa przeloty samolotem nad miastem , i inne atrakcyjne nagrody. Nie wygrana jest tu najważniejsza, ale biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel, wypoczynek dzieci i młodzieży.
  7. Dzisiaj III niedzielę miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększanie naszej świątyni i otoczenie kościoła i na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni. Drogim parafianom za składane ofiary na nasz piękny kościół i na jego upiększanie z głębi serca i jak najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.
  8. Klub Seniora informuje, że wyjazd na pielgrzymkę do Zduńskiej Woli – Śladami Św. Maksymiliana będzie w sobotę. Zbiórka pielgrzymów  o godz. 8:45 przed plebanią.
  9. Szczep Harcerski „Kamyk”, który prowadzi zbiórki w naszej parafii organizuje wyjazd letni nad morze w pierwszej połowie lipca. Zachęcamy dzieci młodzież do skorzystania z tego wyjazdu. Szczegółowe informacje na plakatach. Serdecznie zapraszamy.