Ogłoszenia duszpasterskie 2022-04-24

II Niedziela Wielkanocy - Niedziela Miłosierdzia Bożego, 24.04.2022

  1. „Bądźcie miłosierni jak wasz Ojciec w niebie”, „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” Rozpoczynamy 78. Tydzień Miłosierdzia po wezwaniem: „Miłosierni jak Ojciec”. Dzisiaj czcimy Tajemnicę Miłosierdzia Bożego. W czasie każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego, polecając nas samych i świat cały Bożemu Miłosierdziu. 
  2. W poniedziałek będzie spotkanie Akcji Katolickiej. Rozpoczniemy udziałem we Mszy św. A potem spotkanie na sali. Serdecznie zapraszamy. Klub Seniora zaprasza na pielgrzymkę autokarową 14 maja do Zduńskiej Woli – „Śladami św. Maksymiliana”. Nawiedzimy dom narodzin św. Maksymiliana. Po obiedzie spotkanie u Księży Orionistów - misjonarzy. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub kancelarii. Jutro w poniedziałek o godz. 1830 będzie spotkanie Klubu Seniora na którym będzie omówiony program pielgrzymki do Zduńskiej Woli „Śladami św. Maksymiliana”.
  3. W każdy czwartek wieczorna Msza św. jest ku czci św. Maksymiliana. Można przez cały tydzień na karteczkach wypisywać intencje i składać je do skrzynki św. Maksymiliana  znajdującej się w kruchcie kościoła. W tych intencjach kapłan modli się przez wstawiennictwo naszego Patrona. 
  4. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się wotywny świecznik. Tam układamy zapalone lampki. Jest to „moje światło dla Jezusa i Maryi”, jako przedłużenie naszej modlitwy.
  5. Jest jeszcze kilka ostatnich, wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Sandomierza i okolic. Uczestnicy proszeni są o dokonanie wpłat. Zbiórka pielgrzymów 01 maja o godz. 1330 przed plebanią.
  6. W tygodniku „Niedziela” polecamy bardzo ważny i ciekawy artykuł pt: „Europa pomiędzy islamem a komunizmem.
  7. W przyszłą niedzielę poświęconą Słowu Bożemu, będziemy dodatkowo między Mszami św. czytać Ewangelię Św. Łukasza. Gdyby, ktoś z wiernych , kto dobrze czyta chciał się włączyć to prosimy zgłosi się w zakrystii.  
  8. Nasz parafia nasza tradycyjnie organizuje Festyn Dobroczynny 29 maja (niedziela) pod patronatem Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej i młodzieży oazowej. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Szczególnie prosimy o pomoc tych parafian, którzy prowadzą firmy. Lub pomoc przez drobne ofiary wpłacane na konto parafii z dopiskiem „Festyn” (nr rachunku bankowego Parafii 54105011421000002206785319). Uzyskany dochód z Festynu będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na kolonie w czasie wakacji. Kto może niech kupi los u ministrantów przed kościołem. Z jedynie  10 zł. możesz wygrać: 1) najnowszy model komputera 2) hulajnogę elektryczną 3) dwa przeloty samolotem nad miastem , i inne atrakcyjne nagrody. Biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel, wypoczynek dzieci i młodzieży. 
  9. Wszystkie rodziny z naszej parafii, ofiarodawców i dobrodziejów polecamy Bogu na modlitwie i mówimy: Bóg zapłać!

Msza święta o godz. 12.00 będzie transmitowana na Facebooku na profilu: Maksymilian TV • transmisje z Parafii św. Maksymiliana w Częstochowie