Ogłoszenia duszpasterskie 2021-01-03

II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim, 03.01.2021 r.

 1. Od poniedziałku odwiedzimy rodziny, które na osobiste życzenie zaprosiły kapłana z wizytą duszpasterską Cała propozycja kolędy jest na tablicach ogłoszeń i na stronach internetowych.

  PROGRAM KOLĘDY NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ:
            Poniedziałek    04. I   ul. Starzyńskiego 8 

             Wtorek             05. I   ul. Fildorfa „Nila” 1, 3, 5, 7, 9, 11 i 13 

             Czwartek          07. I   ul. Fieldorfa „Nila” 15 i 17, ul. Sosabowskiego 13,15 i 17       

             Piątek               08. I   ul. Witosa 1

             Sobota              09. I   ul. Grota Roweckiego i Jankowskiego

 2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i mirry. Poświęconą kredą opisujemy drzwi naszych domów. K+M+B 2021 r. jako znak zaproszenia Chrystusa do naszej rodziny w roku 2021.
 3. W naszym tygodniku „Niedziela” polecamy cały zestaw dobrych artykułów podnoszących na duchu. Polecamy pt: „Dlaczego powinniśmy błogosławić”, i co to błogosławieństwo niesie ze sobą.
 4. W każdy piątek jest generalne sprzątanie i dezynfekcja naszego kościoła. Tę pracę wykonują panie: Zenona Kozierkiewicz, Teresa Nierada, Krystyna Kulińska i Zofia Stawińska, która dodatkowo układa kwiaty. Chciałbym drogim paniom, które w cichości, ale bardzo solidnie i z zaangażowaniem wykonują swoją pracę - podziękować osobiście i w imieniu całej wspólnoty parafialnej. Drogie panie dziękujemy Wam z całego serca za czystość naszej świątyni i przygotowanie do sprawowania liturgii. Bóg zapłać. 
 5. Drodzy wierni, mamy taki pomysł, aby zaprosić osoby dorosłe do Służby Liturgicznej, które pomagałyby razem z lektorami i ministrantami służyć w czasie każdej Eucharystii.  Panie i panowie, mogliby czytać Słowo Boże, modlitwę wiernych, komentarze biblijne. A panowie- (może byli ministranci, choć nie koniecznie) mogliby służyć przy ołtarzu w czasie Mszy św. Zgłoszenia i zapisy chętnych w zakrystii i kancelarii. Serdecznie zapraszamy.
 6. Wszystkim rodzinom z naszej parafii dziękujemy za wsparcie duchowe i rzeczowe naszej wspólnoty parafialnej w tym trudnym czasie, gdzie tylko ograniczona liczba może uczestniczyć we Mszy św. Chciałby też podziękować  wszystkim ofiarodawcom, którzy internet dokonują wpłat i ofiar na naszą świątynię i na funkcjonowanie naszej parafii. Wszystkim donatorom niech Bóg obficie błogosławi. A my z potrzeby serca mówimy: Bóg wieli zapłać.
 7. Dzisiejsza Msza św. o godz. 12:00 będzie transmitowana na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej osobiście.