Ogłoszenia duszpasterskie 2020-12-27

I Niedziela Po Narodzeniu Pańskim, 27.12.2020 r.

 1. W poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i mirry. Poświęconą kredą opisujemy drzwi naszych domów. K+M+B 2020 r. jako znak zaproszenia Chrystusa do naszej rodziny w roku 2020. W naszym mieście już po raz dziewiąty odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Eucharystią w par. św. Zygmunta o godz. 14:00. Bezpośrednio po Mszy św. Orszak wyruszy w kierunku Doliny Miłosierdzia u Ojców Pallotynów. Wszyscy uczestnicy orszaku otrzymają symboliczne korony i śpiewniki. Serdecznie zachęcamy wszystkie rodziny z dziećmi do udziału w przemarszu Trzech Króli w Częstochowie.
 2. Nasz tygodnik „Niedziela” od dzisiaj przekazujemy w nowej szacie graficznej, z nowymi autorami i nowymi działami tematycznymi. Do tygodnika dołączona jest książeczka pt. „Modlitwy w każdym czasie”. Cena „Niedzieli” będzie wynosić 6 zł.
 3. W przyszłą niedzielę na godz. 16:30 zapraszamy na opłatek i wspólne kolędowanie wspólnoty Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej, Oazy Rodzin, Asysty Parafialnej.
 4. Przypominamy, że w tym roku kolęda będzie na życzenie wiernych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Prosimy o imienne zgłaszanie ; telefonicznie, pocztą elektroniczną lub osobiście w zakrystii i kancelarii. W celu uporządkowania wizyty duszpasterskiej na życzenie pragniemy poinformować, że wizyta rozpocznie się od godz. 16:00, a w soboty od 10:00 według porządku ulic, które zamieszczone są w gablotach parafialnych i na stronach internetowych. Program kolędy jest wydrukowany dla każdej rodziny na kartkach, które są wyłożone na ławeczkach przy wyjściu z kościoła.

  PROGRAM KOLĘDY NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ:

             Wtorek    07. I   - ul. Fieldorfa „Nila” 15 i 17 
             Środa       08. I  - ul. Fildorfa „Nila” 1 i 3, 5 i 7, 9 i 11, 13 i Sosabowskiego 13
             Czwartek 09. I   - ul. Witosa 1Kosmowskie (m 1 – 200)       
             Piątek       10. I  - ul. Witosa 1 (m 201 – 243), Witosa 8 i Kosmowskiej 7, 9 i 11
             Sobota      11. I  - ul. Sojczyńskiego, Metlera, Piaseckiego, Weigla, Wójcickiego, Martusewicz - pierwszy ks., ul. Geodetów, Kameli, Kochmańskiego - drugi ks., ul. Hausbrandta, Banacha, Gomoliszewskiego - trzeci ks. i Kaczmarskiego 1 i 3 i 5.

 5. Wszystkim rodzinom za godne przyjęcie kapłana po kolędzie i za składane ofiary na upiększanie świątyni z głębi serca  dziękujemy. 
 6. Dzisiejsza Msza św. o godz. 12:00 będzie transmitowana na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej osobiście.