Ogłoszenia duszpasterskie 2020-08-16

XX Niedziela Zwykła, 16.08.2020 r.

  1. Idą do Matki – sierpień to miesiąc pielgrzymek na Jasną Górę. Polacy mówią: „Pielgrzym w dom – Bóg w dom”. Otwórzmy serca , dłonie i domy dla wszystkich pielgrzymów, by pośród nas czuli się jak u siebie w domu
  2. Liban piękny i doświadczony kraj przeżywa kolejny dramat. Ponad 150 zabitych, 5 tys. osób bez dach nad głową. 300 tys. mieszkańców stolicy nie ma gdzie się podziadź i nie mają z czego żyć. Przed kościołem zbieramy datki dla poszkodowanych w Libanie. Bóg zapłać za dar z serca.
  3. W przyszłą niedzielę z naszej parafii wyrusza Piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Prefekt. Jak w    latach poprzednich zachęcamy do udziału   w pieszej pielgrzymce wszystkich parafian, całe rodziny: rodziców z dziećmi, młodzież i starszych. Pieszo pielgrzymujemy przed cudowne oblicze Maryi, upraszając  potrzebne łaski i błogosławieństwo dla pielgrzymów i ich rodzin. Zbiórka pielgrzymów będzie przed kościołem o godz.15:30. O godz. 18:30 przed szczytem będzie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów i ich najbliższych. 
  4. Zachęcamy wiernych do czytania „Niedzieli” naszego katolickiego tygodnika. Jest tam wiele cennych widomości z życia Kościoła. Polecamy artykuł pt: „Niebo przyszło z pomocą” o 100 rocznicy Cudu nad Wisłą.
  5. Dzisiaj III niedziela miesiąca wszystkie ofiary składane na tacę i w kopertach przeznaczamy na dalsze upiększenie naszej świątyni i otoczenia. Wszystkim rodzinom za modlitwy, składane ofiary na naszą nową świątynię  z głębi serca dziękujemy. Bóg zapła