Ogłoszenia duszpasterskie 2020-07-26

XVII Niedziela Zwykła, 26.07.2020 r.

 1. Na czas wakacji i wypoczynku wypraszamy Boże błogosławieństwo dla wszystkim wypoczywających: dzieci, młodzieży i starszych. Pamiętajmy, ze nie jest to czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. 

 2. Dzisiaj w liturgii wspominamy Św. Annę i Joachima rodziców NMP. Jest to dzień modlitw i wdzięczności dla babć i dziadków za ich dobroć serca.

 3. Zachęcamy, aby w czasie wakacji poświęcić więcej czasu na duchową lekturę Pisma św. i czasopism katolickich: „Niedzieli”, „Rycerz i Rycerzyka  Niepokalanej”. 

 4. Dzisiaj czcimy św. Krzysztofa - Patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów i modlitwa w intencji kierowców po Mszy św. o godz. 12:00 i 19:00. Zapraszamy wszystkich z samochodami, również rowerzystów i motocyklistów, do poświęcenia pojazdów i na wspólną modlitwę z błogosławieństwem na czas każdej podróży. Wszyscy kierowcy otrzymają poświęcony obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.
   Na wakacje udajemy się najczęściej samochodem, zatem kilka rad dla kierowców:
   - Nie bądź egoistą na drodze
  - Nie bądź ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi
  - Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy ruszasz w drogę
  - Szanuj pieszych
  - Bądź trzeźwy
  - Zapnij pasy bezpieczeństwa
  - Nie bądź brawurowy w prędkości
  - Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo
  - Pomagaj potrzebującym na drodze
  - Przestrzegaj przepisów drogowych. Szanuj pracę naszej policji.

 5. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom składającym ofiary na naszą świątynię i na rzecz wspólnoty parafialnej. Jest to wyraz troski o nasz wspólny Dom Boży i bieżące utrzymanie parafii. Serdeczne Bóg zapłać i Szczęść Boże.